30 Oct

Büyük dosyaları göndermek için:mailbigfile

Mail servislerine yeni bir soluk getiren gmail bile gönderdiğimiz maile ekleyebileceğimiz dosya boyutunu 10mb ile sınırlandırıyor. Gmail gibi birçok mail servisi en fazla 10mblık ekli dosya göndermemize izin veriyor. Peki gönderdiğimiz ekli dosya boyutu 10mbtan büyükse? Böyle bir durumda üçüncü parti web servislerini kullanarak büyük boyutlu mailler gönderebiliriz. Bu web servislerinden biri de mailbigfile adlı internet sitesi. Bu site sayesinde 512mblık dosyaları maille göndermek mümkün hale geliyor.

29 Oct

Flickr taglarını tek seferde silin

Flickrın tag sistemi sayesinde aradığınız fotograflara ulaşmak oldukça kolay. Peki ya fotograflarınızı yüklerken eklediğiniz tagları silmek isterseniz? Geniş bir fotograf arşivine sahipseniz oldukça zamanınızı alacak bu işlemi aşağıdaki kodu tarayıcınızın adres satırına girerek tek bir seferde halledebilirsiniz.

http://flickr.com/photos/me/tags/tagtodelete/delete

28 Oct

WBEM nedir?

Web Tabanlı Kuruluş Yönetimi teriminin kısaltması (Web-Based Enterprise Management). WBEM, dağınık durumdaki bilgisayar ortamlarının yönetimini tek elde toplamak için geliştirilmiş bir dizi yönetim ve Internet standardı teknolojisidir.  Read More