11 May

SharedView indirilebilir durumda

Microsoft’un daha önce Tahiti olarak duyurduğu ekran paylaşım programı SharedView artık davet olmaksızın indirilebiliyor. Aynı anda 15 kullanıcının bir ekranı paylaşabilmesine izin veren SharedView henüz beta aşamasında. 3mb boyutundaki programı buradan indirebilirsiniz.

08 May

Gigaom’dan herkese Joost davetiyesi

Kısa bir zaman sonra beta aşamasından çıkıp tüm internet kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacak yeni nesil internet televizyonu Joost için artık davetiye bulmak da dert olmaktan çıktı. Gigaom’un Joost ile yaptığı anlaşma ile joost.com altında oluşturdukları bir sayfadan isteyen herkes bir Joost davetiyesi edinebiliyor. Eğer siz de bir Joost davetiyesi edinmek isterseniz buraya tıklayarak davetiyenizi alabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS aracılığıyla siteye abone olarak gelecekte eklenecek diğer yazıları da okuyabilirsiniz.

04 May

Avrupalı televizyonu online sever

Techcrunch’da yer alan habere göre genişbant internet kullanan Avrupalıların %45’i televizyon izleme alışkanlıkları arasına online televizyonu da katmış.  Online televizyonu tercih eden ülkelerin başında %59’luk bir oranla Fransa’nın başı çektiği Motorola’nın İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da gerçekleştirdiği çalışma sonucunda ortaya çıkan sonuçlar arasında yer alıyor.