21 Jan

Oyunlarınıza çocukların erişmesini engelleyin

Bilgisayarınızı aile fertleriyle paylaşmak zorundaysanız evde bulunan çocukların derslerine çalışmak yerine oyun oynamalarını engellemek ya da istemediğiniz kişilerin oyunlarınıza erişmesini engellemek için oyunlarınıza şifre koymak isteyebilirsiniz.

Ücretsiz dağıtılan Game Protector ile bu işi kolayca yapabilirsiniz. Programı kurup çalıştırdıktan sonra şifrelemek istediğiniz oyunu seçip bir şifre belirliyorsunuz; isterseniz oyunun simgesini değiştirebiliyor ve oyunu yeniden adlandırabiliyorsunuz.

İndir : Game Protector

Not: Oyunlarınızı ve belgelerinizi korumak için Windows’un sunduğu ebeveyn kontrolleri ve farklı kullanıcı profilleri oluşturmayı da deneyebilirsiniz.

11 Jan

Programları bilgisayarınızın faresiyle açın

İşletim sisteminizde kısa yolları kullanarak hem zaman kazanmanın hem de verimliliğinizi artırmanın yollarını arıyorsanız Hot Corners’ı deneyebilirsiniz. Hot Corners uygulamaları bilgisayar faresini kullanarak başlatmaya yarayan açık kaynak kodlu bir program.

Ekranda bulunan dört köşeyi değerlendiren programı kullanarak seçtiğiniz herhangi bir uygulamayı başlatabileceğiniz gibi Denetim Masasını, Belgelerim klasörünü açabilir, bilgisayarınızı kilitleyebilir ya da bilgisayarınızı bekleme konumuna alabilirsiniz. Her köşe için bir komut atayabileceğiniz program AutoIt diliyle yazıldığından işletim sisteminiz üzerinde çalışan anti-virüs programınız bu programı virüs içermemesine rağmen virüslü bir dosya olarak görebilir. Bu konuyla ilgili program geliştiricilerinin açıklamasını kendi sitelerinden de okuyabilirsiniz.

İndir : Hot Corners