28 Oct

Taksiler elektrikleniyor

taksi

taksi


Biz Türkiye’de kullandığımız taksilere taksicilerin güvenlikleri için hala bir güvenlik kabini yaptıramazken Londra’nın çiçeği burnunda belediye başkanı Boris Johnson Londra’daki mazotlu taksileri elektrikli olanlarıyla değiştirmeye hazırlanıyor. Saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen ve bir dolumluk şarjla 160 kilometre yol alabilen taksiler 2009 başlarında sokaklarda boy göstereceklermiş. Caddelerinde sokaklarında bisiklet kullanımını ve toplu taşımayı özendirici afişler bulunan bir ülkede böyle kararları vermek petrol şirketlerine rağmen pekte zor olmasa gerek.

27 Oct

Blogunuz için ücretsiz hosting

Hazır blogger da kapanmışken kendine yeni bir hosting arayan blog yazarlarına ilaç gibi gelecek bir servis: Idea Fry. Sunduğu migrasyon aracılığıyla Blogger, TypePad, LiveJournal gibi blog servislerinde bulunan blogunuzu kolayca IdeaFry üzerine taşıyabiliyorsunuz. İşin güzel tarafı Idea Fry’ın reklamlarınızı yayınlamanıza izin vermesi. Gösterilen her 10 reklamdan 9’u sizin sadece 1’i Idea Fry için gösteriliyor. WordPress MU üzerine kurulan Idea Fry’da 100 kadar da tema bulunuyor.

27 Oct

Silinmiş Vikipedi makalelerini bulmaca

Vikipedi’ye sık uğrayan ya da orada bolca vakit geçiren biriyseniz dün okuduğunuz bir makalenin bugün silindiğine şahit olmuşsunuzdur. Editörler tarafından yeterli bulunmadığı için silinen bu makalelerin toplandığı bir adres var artık. Deletionpedia adlı bu site altında silinen 63,532 makale bulunuyor. Malesef site sadece İngilizce yazılan makaleleri saklıyor.