16 Apr

Ücretsiz clipart koleksiyonu

Web üzerinde profesyonel işlerde kullanmak için grafik ve imaj bulmak her zaman çok kolay olmayabilir. Özellikle Power Point sunularında kullanmak için clipart koleksiyonları arıyorsanız ücretsiz demesine rağmen indirme işlemi sırasında sizden clipart grafikleri için ücret talep eden bir çok siteyle karşılaşabilirsiniz.


Creative Commons License imaj kredisi: WPClipart

WPClipart üzerinde hepsini ücretsiz olarak edinebileceğiniz 23,872 imaj sizi bekliyor. İsterseniz site üzerindeki imajlar arasında gezinebilir isterseniz arama yaparak aradığınız imaja en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Site sahibi Paul Sherman bu imajları tek bir kalemde indirebilmeniz için toplamda 740 MB’ı bulan bir dosyayı da internete yüklemiş.

06 Apr

Şarkı sözü arama işini AutoLyrix’e bırakın

AutoLyrix çalan şarkıyı otomatik olarak tanıyan, şarkının sözlerini ve albüm kapağını gösteren açık kaynak kodlu bir program. Winamp, iTunes, Windows Media Player, Last.fm, XMPlay, AIMP2, wxMusik, Screamer Radio gibi programlarla sorunsuz olarak çalışan AutoLyrix çalan şarkı hakkında bilgileri internet üzerinden arayarak bir pencerede şarkı sözlerini diğerinde ise albüm kapağını gösteriyor. İsterseniz Google ya da Babelfish kullanarak dinlediğiniz şarkının sözlerini çevirebiliyorsunuz.


imaj kredisi: AutoLyrix

Tamamen ücretsiz olan bu programı Windows üzerinde kullanmak için Microsoft .NET Framework 2.0 yüklemelisiniz.

İndir : AutoLyrix