17 Jul

Videolarınızı Twitter üzerinden paylaşın

Twitter için geliştirilen araçlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu araçlardan en yenisi ise TwitVid. Videolarınızı Twitter üzerinden takipçilerinizle paylaşmak için geliştirilen TwitVid, herhangi bir üyelik işlemi gerektirmiyor.

twitvid
Creative Commons License imaj kredisi: teknoist

TwitVid’e Twitter hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Twitter üzerinden paylaşmak istediğiniz videoyu siteye yüklemeniz yeterli. Servis web kamerası ile video kayıt edip yine Twitter üzerinden paylaşmaya da izin veriyor.Ayrıca yüklediğiniz videoların bir kopyasını YouTube hesabınıza da gönderebiliyorsunuz.

10 Jul

Gmail şifrenizi SMS olarak alın

Gmail şifrenizi SMS ile alın

Kısa süre önce başındaki Beta ibaresini silen Google’ın en etkili silahlarından Gmail unutulan şifreleri SMS yoluyla kurtarma özelliğini tüm kullanıcılar için devreye aldı. Bir süredir sadece Amerika Birleşik Devletlerindeki kullanıcıların yararlanabildiği bu özellikten artık Gmail hesabına sahip tüm kullanıcılar yararlanabiliyor.

Gmail hesabınızın şifresini unutmanız halinde şifrenizi SMS yoluyla geri almak için yapmanız gereken Google Hesapları menüsü altından Şifre Kurtarma Seçenekleri sayfasına giderek ülke seçimini yapmak ve daha sonra kurtarma kodunun gelmesini istediğiniz telefon numarasını girerek sayfayı kaydetmek.

Creative Commons License imaj kredisi: teknoist

Bu yeni özellik sayesinde Gmail şifrenizi unuttuğunuzda Gmail Hesapları > Şifre Yardımı sayfasından kullanıcı adınızı girdiğinizde cep telefonunuza gelen kurtarma koduyla hesabınıza çok daha çabuk erişebilirsiniz.

04 Jul

iPhone 3GS’e jailbreak geldi

Normalde iPhone’a yükleyenemeyen 3. parti yazılım ve uygulamaların yüklenebilmesini sağlayan jailbreak yazılımı iPhone 3GS kullanıcıları için internetteki yerini aldı. Daha önce iPhone için jailbreak yazılımı hazırlayan George Holtz tarafından hazırlanan bu yazılım ile iPhone 3GS kullanıcıları da telefonlarını özgürleştirebilecekler. purplera1n olarak adlandırılan ve muhtemelen iPhone 3GS kullanıcılarını sevince boğan iPhone 3GS jailbreak yazılımı şimdilik Windows XP ve Vista işletim sistemlerinde çalışıyor.

iPhone 3GS 16GB Black (Back)
Creative Commons License photo credit: William Hook

Yazılımın geliştiricisi George Holtz,  güzel günlerin Mac kullanıcıları içinde  yakın olduğunu blogunda belirtmiş.