08 Aug

Microsoft office.com’u satın aldı

Google Docs, Zoho Office gibi online ofis uygulamalarıyla rekabetini devam ettiren Microsoft’un bu konudaki son hamlesi office.com alan adını alması oldu.

Daha önce sanal ofis çözümleri sunan avrupa merkezli Contact Office’in sahip olduğu office.com alan adı 4 Ağustos 2009 tarihi itibariyle Microsoft’a geçmiş görünüyor. Alan adının satışıyla ilgili herhangi bir rakam açıklama olmamasına rağmen alan adını satan firmanın küçük bir servete sahip olduğunu kestirmek çok da güç değil.

Microsoft’un online ofis uygulamaları için bu alan adını kullanıp kullanmayacağı kesin olmasa da bu satın alımın ardından yapılan yorumlar bu yönde.

05 Aug

Ücretli iPhone programlarını ücretsiz indirin

Daha öncede değindik iPhone’a program yüklemek demek belirli bir miktar paranın cebinizden çıkması demek olsada kimi zaman bunun aksi durumlarda olabiliyor. iPhone için program yazan geliştiriciler bu programları bazen kısıtlı bir süre için ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Özellikle iPhone uygulama piyasasına giren yeni bir program bu yolla bir çok iPhone kullanıcısının dikkatini çekip bir anda çok popüler olabiliyor.

bedava-iphone-program

Peki bir süreliğine ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamalardan nasıl haberdar olacaksınız? İşte buradaki boşluğu gören bir web tasarımısı geçici bir süreliğine ücretsiz dağıtılan bu iPhone programlarını FreeAppAlert adlı sitede topluyor.