23 Oct

Girişimciler için başucu kitabı: Kaldıraç Etkisi

Doğal dil işleme yazılımı Botego ile yurtdışına açılan Ekim Nazım Kaya tarafından Türkiye’nin önde gelen 16 internet girişimcisinin de desteğiyle kaleme alınan Kaldıraç Etkisi girişimciler ve girişimci adayları için önemli dersler barındırıyor. Kitap, tamamen Türkiye’deki internet girişimcilerinin deneyimlerinden yola çıkarak bu alanda daha önce yazılmış diğer yabancı kaynaklardan farklılaşıyor.

 

Alper Akcan (Mikro Ödeme), Aslı Gökdere (Evmanya), Çağlar Erol (Enuygun.com), Devrim Demirel (Beriltech), Emre Aydın (Çiçeksepeti), Ersan Özer (İtiraf.com), Fatih İşbecer (Pozitron), Hasan Yalçınkaya (Pilli Network), Melih Ödemiş (Yemeksepeti), Orkun Tekin (Reklamz), Özgür Alaz (Promoqube), Özgür Zan (Done), Selçuk Saraç (Sadecehosting), Serkan Borançılı (Gittigidiyor) Sina Afra (Markafoni), Tümay Asena’dan (Nokta) oluşan girişimcilerin deneyimlerinin aktarıldığı Kaldıraç Etkisi ayrıca kitabın okurları tarafından @kaldiracetkisi Twitter hesabı ile paylaşılacak içerikleri de derleyerek bir e-kitaba dönüştürmeyi ve bu yılın sonunda e-kitabı da çıkarmayı planlıyor.
Türkiye’nin İnternet girişimcilerinden deneyimler ve dersler sloganıyla kitapçılardaki yerini alan Kaldıraç Etkisi Amerika’yı yeniden keşfetmek istemeyen girişimci adaylarının mutlaka okumaları gereken bir kitap.

07 Oct

YTubePlayer ile Youtube masaüstünüze geliyor

YTubePlayer ile videolar arasında dolaşmak çok kolay

İstatistiklere göre her ay 800 milyon ziyaretçiye sahip olan dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube’u bir çok ek özellikle masaüstünden izlemek istemez misiniz?

YTubePlayer ile videolar arasında dolaşmak çok kolay

YTubePlayer ile videolar arasında dolaşmak çok kolay

YTubePlayer adresinden hem Windows hem de Mac bilgisayarınız için indirebileceğiniz uygulama favori şarkınızı girdikten sonra otomatik olarak benzer şarkılardan oluşan bir playlist oluştabiliyor. Ayrıca filmler ve oyun fragmanlarını kolayca izlemek için bir kısa yol tuşu da uygulamaya entegre edilmiş.

Basit arayüzü sayesinde kolay bir kullanıma sahip YTubePlayer, Youtube bağımlıları için farklı bir çözüm.

07 Oct

Fotoğraflarınızla sosyalleşin: Fotoğraflarınız için iPhone sosyal ağ uygulamaları

Fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek artık ceplerimizde taşıdığımız küçük ama yüksek kalitede fotograf çeken cep telefonlarımız sayesinde birçoğumuzun vazgeçilmezi. Özellikle çekilen fotoğraflar kolay rastlanmayan enstantaneler ise… Arkadaşlarımızın komik anları, aile büyüklerimiz, bebeklerimizin ilkleri… Böyle anları yakalayarak sosyal ağlar üzerinden paylaşabileceğiniz en iyi iPhone uygulamalarını derledik.

DailyBooth

DailyBooth, “fotoğraf sizin hayatınız!” mottosuyla geliştirilen bir uygulama. DailyBooth sayesinde fotoğraflarınızı her gün, sizin ve ailenizin ne yaptığını gerçek zamanlı olarak güncelleyerek belgeleyip başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden canlı yayınlanan fotoğrafları izleyerek, çevrenizde ve dünyada neler olup bittiğini görebilir, yabancılarla sohbet edebilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. DailyBooth, kesinlikle uygulama mağazası’nda iPhone 4’ün ön kamerasıyla şov yapabileceğiniz mükemmel bir uygulama.

screenshot

Instagram

Instagram, iPhone’unuz için, şaşırtıcı bir şekilde eğlenceli ve basit bir fotograf paylaşım uygulaması. Bu uygulama ile tek yapmanız gereken, hayatınızda ne olup bittiğini insanlara göstermek için şipşak fotoğraflar çekmek. Fotoğraf filtresinde regular ol’ photos dönüştürücüsüne tıkladığınızda şaheserler yaratabilir ve fotoğraflarınızı sonsuza kadar saklamak isteyebilirsiniz.

  iPhone Screenshot 2

Flickr

Alanının en iyilerinden Flickr üzerinde fotoğraflarınızı paylaşın. Dünyayı seyredin! iPhone için Flickr uygulaması siz mobilken bile telefonunuzla fotoğraflar çekebilmenize ve dünyayla paylaşabilmenize olanak veriyor.

iPhone Screenshot 1

 

Socialcam

Socialcam, arkadaşlarınızla video paylaşmanın en kolay yolu. Telefonunuzla video paylaşmak Facebook’a fotoğraf yüklemek kadar kolay.  Birkaç tık ile, video çekebilir, etiketleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızın payaştığı videolara göz atabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

Meedeor

Meedeor, Mobil fotoğraflarınız için sağlıklı bir ekosistem.  Telefonunuzla, fotoğraflar çekebilir; Facebook ve Twitter’a bağlanarak fotoğraflarınızı paylaşabilir ve arkadaş bulabilirsiniz.  Meedeor’dan gelen yayınlara abone olabilir ya da yakınlarınızda paylaşılan içerikleri bulabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

PhotoTrader

PhotoTrader, Sihirli fotoğraflarınız sayesinde başka insanlara ve dünyaya bağlanmanıza imkân veriyor. Kamera donanımlı iPhone’unuzu kullanarak, fotoğraflar çekmenize ve diğer kullanıcılarla rastgele fotoğraf alışverişi yapmanıza olanak veriyor.

iPhone Screenshot 1

DreamStream

DreamStream sayesinde Facebook, Flikr tags, MobileMe, RSS, My Photos ve Windows Live Frameit’ten fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. DreamStream ayrıca saat, tarih ve seçtiğiniz yerden gerçek zamanlı hava yayınları gösteren bir ekran kaydırma özelliği de sunuyor.

AutoPost

Facebook’ta fotoğraf yayınlamanın en hızlı yolu AutoPost’tan geçiyor. Hatta, her bir AutoPost kullanıcısı, anonim olarak fotoğraf saklamaya, görüntülemeye ve paylaşmaya olanak veriyor.

Path

Path, arkadaşlarınız ve yakın arkadaşlarınızla hayatınızı ve kendiniz hakkındaki bazı şeyleri paylaşmanın en basit ve güvenli yolu.  Path’i kullanarak fotoğraflar çekebilir ve kısa videolar çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları en yakınlarınızla paylaşabilir, içeriği hatırlamak için etiketler koyabilir ve  fotoğrafınızı çektiğiniz anlarınız için samimi sohbetler edebilirsiniz. Path’leri yakın arkadaşlarınız, aileniz, iPhone sahipleri ile ve Web’de veya emaille bile paylaşabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

Actioncam

Steply tarafından hayata geçirilen bu uygulama, sosyal bir fotoğraf paylaşım uygulaması. Uygulama sayesinde değişik filtremeler deneyebilir ve Steply’de paylaşabilirsiniz. Bir daha asla mükemmel bir fotoğrafı kaçırmayacaksınız. Geniş arayüz skalasından seçiminizi yaparak kolajlarınızı filtreleyin ve otomatik aralıklarda ya da manuel olarak fotoğraf çekmeye başlayın.

iPhone Screenshot 1

Picplz

Picplz, yaşadıklarınızı fotoğraflamanın sosyal ve eğlenceli bir yolu. Bu uygulama, fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz fotoğraf efektleriyle biçim vermenize, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle hızlıca paylaşmanıza olanak veriyor. Picplz’i kullanarak fotoğraflarınızı sevdiğiniz bir blogta, Twitter’da veya Facebook’ta paylaşabilyorsunuz.

     

LiveShare

LiveShare “Partideki tüm kişilerin fotoğrafları nerede?” sorusuna cevap oluyor. Uygulama, partilerde sizin ve arkadaşlarınızın şipşak fotoğraflar çekinmenizi, beraber toplanmanın ve paylaşılan diğer deneyimlerin ve bu sayılanların hepsinin tadına bir arada varmaya gerçek zamanlı olarak olanak veriyor. Herkesin fotoğraflarını e-mail aracılığıyla, sosyal ağlarda veya fotoğraf sitelerinde aramaya son!

iPhone Screenshot 1   iPhone Screenshot 2

PicBounce

Sosyal Kamera geldi! PicBounce, iPhone’unuzdan Facebook veya Twitter’ınıza fotoğraf yüklemenin en kolay yolu! Bunun için kaydolmak gerekmiyor. Bir fotoğraf çekin ya da varolan bir fotoğrafınızı seçin. Bir başlık yazın. Facebook ve Twitter’ınıza iki tıkla onu “Bounce”layın! Ve olay tamam! İşte bu kadar basit!

iPhone Screenshot 1   iPhone Screenshot 2

 

Phototreats

Birkaç adımla güzel anılarınızı yakalayın! Bir fotoğraf seçin, fotografa en uygun gideceğini düşündüğünüz bir efekt uygulayın, kaydedin ve yükleyin!

Phototreats, filtrelemelerin kolaylıkla yapıldığı ve tüm arkadaşlarınızın paylaşmak ve görmek isteyeceği duygusal ve gerçekten unutulmaz fotoğrafları dönüştürmenizi sağlayan bir uygulama.

iPhone Screenshot 1iPhone Screenshot 2iPhone Screenshot 3

05 Oct

Kitapseverler için sosyal ağ: Goodreads

Goodreads hem yeni kitaplar keşfetmek hem de yeni arkadaşlıklar edinmek için oldukça faydalı bir site

Kitap okumayı seviyor musunuz? Yeni kitaplar keşfetmek, ilgilendiğiniz konularda kitap önerileri almak, okuma sürecinizi adım adım takip etmek, kitap kulüplerine üye olmak, sanal bir kitaplık edinmek ve kitaplarla ilgili daha bir sürü bilgiye sahip olmak size ilgi çekici geliyor mu? Eğer cevabınız ‘Evet’ ise, Goodreads tam size göre bir site.

Sitenin kurucusu Otis Y. Chandler, “Bilgi güçtür ve güç okurlar arasında paylaşılan en iyi şeydir.” düşüncesiyle yola çıkarak 2007 yılında kurduğu site, 2011’in Aralık ayında 6.700,000 kullanıcı ve 230.000,000 adet kitaba sahipken, bu sayı bugünlerde 10.000,000’ in üzerinde kullanıcı ve 380.000,000 adet kitap ile kitapseverlere hizmet veriyor. .

Goodreads hem yeni kitaplar keşfetmek hem de yeni arkadaşlıklar edinmek için oldukça faydalı bir site

Goodreads hem yeni kitaplar keşfetmek hem de yeni arkadaşlıklar edinmek için oldukça faydalı bir site

Kitapsevenler sitede, kendi adlarına açabildikleri profil hesapları altında, geçmişten günümüze kadar okudukları kitapları kaydedebilir, onlar hakkında notlar alabilir ve kitapları oylayıp yorum yazabilirler. Aynı zamanda, siteye üye olan başka kullanıcılarla iletişime geçebilir, ilgi alanları aynı olan insanlarla tanışabilir, arkada olarak ekleyebilir ve mesajlaşabilirler.

Site, daha önce okunan kitapları bir kütüphaneci edasıyla okunan kitaplar adı altında bir rafa kaldırarak, şimdi okunan kitap ile ilgili gelişiminizi size gösteriyor ve ileride okumak istediğiniz kitapları da işaretleyerek başka bir raf altında istifliyor. Aynı zamanda, sitenin içerisinde bulunan kitaplardan alınmış olan Quotes (Alıntılar) ve ebooks (e-kitaplar) bölümleri ile kitaplar ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler edinebilir, kopyası bulunan kitapları indirebilirsiniz.

Sitenin ayrıca iPhone ve Android uygulamaları da mevcut. Böylece yolda, okuduğunuz kitap hakkında almak istediğiniz notları da kaydetmeniz mümkün.

Kitapseverler için yepyeni kitaplar ve meraklı kitapseverlerle buluşmanın tam sırası…

04 Oct

iPhone kullanıcıları için dört mükemmel not defteri uygulaması

My wonderful days ile notlarınıza fotograflar iliştirmek mümkün

Günlük tutmayı ve ufak notlar almayı seviyorsanız artık bir defter ve kaleme ihtiyacınız yok. iPhone’un en güçlü yanlarından biri olan uygulama mağazasında günlük tutmak için birbirinden kullanışlı günlük aktivitelerinizi ve anılarınızı yazma ilhamı veren; yazdıklarınızı fotoğraf albümü saklar gibi saklamanızı sağlayan zengin uygulamalar mevcut.

Bu uygulamalar sayesinde özenle yazdığınız günlüklerinizi ve notlarınızı dijital bir ortamda saklayabildiğiniz gibi uygulamaların şifreleme özellikleri ile meraklı gözlerden de uzak tutabilirsiniz.

iDoneThis

iDoneThis ile günlük notlar tutmak çok kolay. İster iPhone’unuz ile isterseniz de bilgisayar başındayken web üzerinden kullanabileceğiniz bu uygulama, basit ara yüzü ve bedava olması ile iPhone’unuza yüklemeniz gereken uygulamaların başında geliyor.

Aradığınız kolay kullanımlı ve ücretsiz bir not defteriyse iDoneThis tam size göre.

Aradığınız kolay kullanımlı ve ücretsiz bir not defteriyse iDoneThis tam size göre.

iDoneThis istediğiniz günlük ve not alma işlemini kolayca gerçekleştirebileceğiniz metin tabanlı basit bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda, ileriki tarihler için not da alabilirsiniz.

iDoneThis etkinleştirildiğinde size her gün belirli bir saatte  hatırlatma e-maili göndererek yeni notlar almanıza da imkân veriyor. Uygulama ile takviminizi ilham verici düşüncelerle doldurabilir ve önemli günlerin altını çizerek ufak hatırlatmalar yapabilirsiniz.

iDo Notepad

Eğer aradığınız ücretsiz bir uygulama ise iDo Notepad ücretsiz not defteri uygulamarı içerisinde bir adım önde. iDo Notepad yazdığınız notları şifreleyerek meraklı gözlerden koruyabileceğiniz bir özelliği de içerisinde barındırıyor.

Uygulamanın tam sürümü için 2,99 $  ödemeniz gerekiyor

Uygulamanın tam sürümü için 2,99 $ ödemeniz gerekiyor

iDo Notepad, kullanıcılara font stilini ve büyüklüğünü değiştirme imkânı verirken, ayrıca not alma, alışveriş listesi hazırlama veya fikirlerinizi kaydetme imkânı da sağlıyor. Değişik kategorilerde yazdığınız metinlere farklı ikonlar ekleyerek, geriye dönük aramalarınızda kaydettiğiniz metinleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

iDo Notepad, ayrıca uygulama içerisine metin dosyaları alma ve gönderme desteği de sağlayarak işinizi bir hayli kolaylaştırıyor.

2,99 $ ödeyerek uygulamanın menü öğelerini ve reklamlarını saklayarak reklamsız ve tam ekran kullanabiliyorsunuz.

My Wonderful Days Lite

My Wonderful Days Lite, kullanışlı bir günlük/anı defteri uygulaması. Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken, uygulamayı başlattıktan sonra aylık takvimde günü seçerek menüdeki + butonuna basmak.

My wonderful days ile notlarınıza fotograflar iliştirmek mümkün

My wonderful days ile notlarınıza fotograflar iliştirmek mümkün

Girdiğiniz notları şifreleyerek koruyabilir, notunuza fotoğraflar ekleyebilir, notlarınızı favori olarak işaretleyebilir ve etiketler koyabilirsiniz. Ayrıca, emotions slider ile o gün nasıl hissettiğinizi de kolayca görsel bir şekilde belirtebilirsiniz.

Yazdığınız tüm notlarınızı işaretlerle indeksleyebilir, böylelikle onları kolaylıkla bulabilir ve okuyabilirsiniz. Uygulama ara yüzünden, arama fonksiyonu ve metinlerinizin istatistiki dökümünü de görebilirsiniz. My Wonderful Days’in 1,99 $’lık ücretli sürümü her notunuza birden çok fotoğraf eklemenizi sağlıyor.

Pad & Quill

Pad & Quill’i her ne kadar ücretsiz kullanamıyor olsanız da retro &  old school notebook dizaynı ve yazı stili ile iPhone’unuza yüklemek isteyeceğiniz güzel bir ara yüze sahip.

Benzer günlük uygulamaları gibi Pad & Quill de  iCloud kullanarak notlarınızı tüm Apple cihazlarıyla eşleyebilmenizi sağlıyor.

03 Oct

TerraCopy ile dosyalarınızı daha hızlı kopyalayın

TeraCopy kişisel kullanım için Windows üzerinde gelen kopyalama aracından çok daha fazla seçenek sunuyor

İşletim sistemleri dosyaların kopyalama süreleri hakkındaki tahminlerinde yanılmayı sürdürseler de, günümüz bilgisayarları için dosyalarınızı bir dizinden diğerine kopyalamak çocuk oyuncağı. Kopyala-yapıştır: hepsi bu.

Peki ya harici belleğinize yedeklediğiniz yüzlerce fotoğrafınızı ve mp3ünüzü bilgisayarınıza aktarmanız gerekirse? Ya da tam bu sırada bir aksilik olursa? İşlerin sarpa sardığı nokta da burası.

TeraCopy kişisel kullanım için Windows üzerinde gelen kopyalama aracından çok daha fazla seçenek sunuyor

TeraCopy kişisel kullanım için Windows üzerinde gelen kopyalama aracından çok daha fazla seçenek sunuyor

TeraCopy bu tür aksiliklere karşı tam aradığınız şey: MS Windows için ücretsiz bir yazılım olan TeraCopy  (işletim sisteminizde öntanımlı olarak gelen yazılımın yerini alarak) daha hızlı dosya aktarımı, aktarıma ara verme seçeneği ve bir kopyalama hatası oluşması durumunda kurtarma olanağı sağlıyor. Üstelik, işletim sisteminizle bütünleşik olarak çalıştığından tüm veri aktarımı işlemlerinizi daha hızlı yapabilmenize olanak tanıyor.

Ücretsiz olarak edinebileceğiniz yazılımı dilerseniz satın alarak favori klasörlerinize doğrudan kopyalama, raporlama çıktısı, aktarım sırasından bazı dosyaların silinmesi gibi gelişkin özelliklere de erişebiliyorsunuz.

03 Oct

Web sitelerinin ekran görüntülerini kolayca alın

Web sitelerinin ekran görüntülerini kolayca alın

Bir web sitesinin ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı bilmiyorsanız ya da imaj işleme programları kullanmadan ekran görüntüsü almak istiyorsanız Web Screenshots tam size göre!

Web sitelerinin ekran görüntülerini kolayca alın

Web sitelerinin ekran görüntülerini kolayca alın

Siteye girdikten sonra yapmanız gereken tek şey URL alanına ekran görüntüsünü almak istediğiniz sitenin adresini yazarak Screen Capture butonuna tıklamak. Kısa bir süre sonra ekran görüntünüz indirilmeye hazır hale gelecek ve başka hiç bir imaj işleme programı kullanmadan web sitelerinin tam boyutlu ekran görüntüsünü bilgisayarınıza indireceksiniz.

02 Oct

İnternet üzerinden İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi 10 site

İnternet üzerinden İngilizce öğrenebileceğiniz web siteleri

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek için bir İngilizce öğretmeninden ders alabilir ya da bir İngilizce kursuna gidebilirsiniz.

Bu klasik yöntemin yanı sıra internet erişimi olan bir bilgisayara sahipseniz,  hiç bir ücret ödemeden de İngilizce’yi bu internet siteleri üzerinden ücretsiz olarak da öğrenebilir ve zaman içinde geliştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden  İngilizce öğrenebileceğiniz yüzlerce siteye ulaşmak mümkün ancak bunların arasından bir seçim yaparak hangi siteden başlayacağınızı kestirmek zor olabilir. Bu nedenle internetten İngilizce öğreten siteler arasından sizin için en iyi 10 siteyi derledik.

Ello

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Ello - Kelime Hazinenizi Dinleyerek Geliştirin!

Ello – Kelime Hazinenizi Dinleyerek Geliştirin!

 

Eğer dinlediğiniz metinleri anlamakta zorluk çekiyorsanız listeninge ağırlık vermenin tam sırası. Ello sizin dinleme yeteneklerinizi geliştirmek üzerine kurulu bir site. Dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcıların yardımıyla oluşturulan, yüzlerce başlık etrafında konuşmalar bulabileceğiniz Ello’da sadece ana dili İngilizce olan insanlar değil İngilizce’yi ikinci dili olarak öğrenen ve konuşan insanlar da var.

Fun Easy English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Temel İngilizce bilgisine ihtiyacınız varsa Fun Easy English iyi bir başlangıç.

Temel İngilizce bilgisine ihtiyacınız varsa Fun Easy English iyi bir başlangıç.

Fun Easy English temel İngilizce bilgisi veren yeni başlayanlar için oldukça faydalı bir site. Fun Easy English Pronunciation (telaffuz), grammar (dilbilgisi), idioms (deyimler), slang (argo), writing (yazma) ve çalıştığınız bölümleri değerlendirebileceğiniz test köşesi gibi bölümlerden oluşuyor.

Go4English.com

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Site arayüzüyle özellikle çocuklara hitap ediyor

Site arayüzüyle özellikle çocuklara hitap ediyor

İngiltere’nin uluslararası kültürel ilişkilerini yürüten British Council tarafından hazırlanan Go4English İngilizce öğrenebileceğiniz materyallerin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve çocuklar için testler de sunuyor. Site British Council yetkilileri tarafından hazırlandığı için daha güvenilir ve özenli hazırlanmış bir içeriğe ulaşmak mümkün.

Lang-8

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Anadili İngilizce olan insanlardan İngilizce öğrenmek hiçte fena bir fikir değil

Anadili İngilizce olan insanlardan İngilizce öğrenmek hiçte fena bir fikir değil

Daha çok yazma yeteneklerinizi geliştirmeniz üzerine kurulu bir sistemi olan Lang-8 üzerinde yazdığınız makale ve yazılar o dil ana dili olan biri tarafından düzeltiliyor böylelikle nerelerde hata yaptığınızı kolay ve hızlı bir şekilde görme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca siz de kendi ana dilinizi öğrenen diğer insanların yazdıkları yazı ve makaleleri düzeltebiliyorsunuz.

Busuu

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Busuu üzerinden İngilizce’nin yanı sıra pek çok farklı dil öğrenebilirsiniz

Busuu üzerinden İngilizce’nin yanı sıra pek çok farklı dil öğrenebilirsiniz

İngilizce’nin yanı sıra Türkçe’nin de dahil olduğu toplamda 12 dil öğrenebileceğiniz Busuu kullanıcılarına interaktif dil eğitimleri sunuyor. iOS ve Android işletim sistemli tablet ve cep telefonu kullanıcıları için uygulamaları da mevcut olan Busuu sürekli bilgisayar başında oturamayan ancak tablet cihazı olan kullanıcılar için ideal bir İngilizce öğrenme sitesi.

Livemocha

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Live Mocha İngilizce öğreniminiz için interaktif bir hizmet sunuyor

Live Mocha İngilizce öğreniminiz için interaktif bir hizmet sunuyor

Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu birden çok dil öğrenebileceğiniz Livemocha kullanıcılarına Beginner Intermediate ve Advanced düzeyinde eğitimler sunuyor. Diğer sitelerde bulabileceğiniz standart eğitim setlerinin yanı sıra kullanıcılarına sunduğu Role Play özelliğiyle eğitimlerin pekiştirilmesine büyük bir katkı sağlıyor.

VocabSushi

İnternetten İngilizce Öğrenmek: VocabSush'yi dilerseniz iPhone uygulaması ile de kullanabilirsiniz

VocabSush’yi dilerseniz iPhone uygulaması ile de kullanabilirsiniz

Bir SAT (Amerikan üniversitelerine girmek isteyen tüm dünyadan öğrencilerin girdiği ÖSS benzeri bir sınav) eğitmeni olan Jeff Novich tarafından hazırlanan VocabSushi kelime hazinesini geliştirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. VocabSushi kelimelerin anlamlarını daha hızlı öğrenebileceğiniz üzerine üzerine kurgulanmış. Yeni başlayanlar için tavsiye edemeyeceğimiz VocabSushi ACT, ESL GET, GMAD, GRE, SAT ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için oldukça yararlı.

BBC Learning English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: BBC Learning English internet üzerinde bulabileceğiniz en eski İngilizce öğreten kaynaklardan biri

BBC Learning English internet üzerinde bulabileceğiniz en eski İngilizce öğreten kaynaklardan biri

Ücretsiz İngilizce eğitimi veren siteler arasına BBC tarafından hazırlanan BBC Learning English sitesini almazsak olmaz. Neredeyse 15 yıllık bir geçmişe sahip sitede genel ve iş İngilizce’sinden bilgi yarışmalarına, İngilizce haberlerden öğretmenler için hazırlanmış bir bölüme kadar oldukça geniş bir arşive ulaşmak mümkün.

Exam English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: İngilizce sınavlara hazırlananlar için ideal bir site

İngilizce sınavlara hazırlananlar için ideal bir site

TOEFL, CPE, KET, ESL/EFL gibi sınavlara girecekler için hazırlanan Exam English‘te gireceğiniz sınav tipi için bir çok test bulabilir ve kendi kendinizi sınava girmeden önce ölçebilirsiniz.

English as a Second Language (ESL Pod)

İnternetten İngilizce Öğrenmek: ESL Pod ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz podcastleri İngilizce öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunuyor

ESL Pod, ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz podcastleri İngilizce öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunuyor

İngilizce’yi dinleyerek öğrenebileceğiniz ESL Pod sitesinde iş görüşmelerinden restoran sohbetlerine kadar bir çok farklı konu başlığı bulunuyor. Dinlediğiniz derste geçen kelimeleri ders sonunda örneklerle açıklayan site hem dinlemenizi  hem de dil hazinenizi geliştirmek  için oldukça zengin bir içerik sunuyor.

 

Yukarıda sıraladığımız en iyi 10 kaynak siteyi tek tek kullanmak yerine içlerinden size uygun olan bir kaç siteyi birlikte kullanırsanız İngilizce öğrenim sürecinizi bir o kadar kısaltabilirsiniz.