Anlamadığınız metinlerin hangi dilde yazıldığını bulun

Son güncelleme tarihi 16/02/2018

Eğer size gelen bir metnin hangi dilde yazıldığını bilmiyor ve öğrenmek için can atıyorsanız internet üzerinde bulabileceğiniz servislerle bu merakınızı giderebilirsiniz.

İnternette her daim yanımızda olan Google, dil tanıma işlemi içinde biz internet kullanıcılarına basit arayüze sahip bir araç sunuyor. Buradan ulaşabileceğiniz araca ne kadar çok metin girerseniz o kadar kesin sonuç alıyorsunuz.

Dil bulma işi için internet üzerinden ulaşabileceğiniz bir diğer servis ise What Language is This. Bu servis Google Language Detection gibi bir tek sonuç vermek yerine sonuca en yakın dili ve olması muhtemel diğer dilleri veriyor.

Her iki servis bir arada kullanıldığında kesinlikle daha etkili olması kaçınılmaz. Ayrıca servislerden birinden alınan cevap sonrası diğer servis üzerinden alınan cevabın sağlaması da yapılabilir.

Dil bulma işi için kullanılabilecek bilgisayar tabanlı bir program ise Polyglot 3000. Her zaman internet bağlantısı olmayan kullanıcılar için bire bir Polyglot 3000, diğer online servislere nazaran daha fazla dil tanıyor. Ancak bir Avustralya kabilesinden e-posta almayacağınız gerçeğini göz önünde bulundurursak online servisler işinizi fazlasıyla görecektir.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin