Turistik gezi yerlerini Google ile keşfedin

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Google her geçen gün yeni bir servisle kullanıcılarının karşısına çıkarken bir yandan da en iyi bildiği alan olan arama motoruna yeni özellikler ekleyerek geliştirmeyi ihmal etmiyor. Bu özelliklerin en sonuncusu basit bir arama sorgusuyla bulunduğumuz ya da bulunacağımız bir yerde yapılabilecek turistik gezi yerlerini arama sonuç sayfasında listelemesi oldu.

Örneğin Google üzerinde Things to do in İstanbul arama sorgusuyla nereye gidilir, nasıl gidilir ve gidilince ne yapılır gibi sorularınızın cevabını kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Basit bir arama sorgusuyla İstanbul'da ne yapılacağını bulun
Basit bir arama sorgusuyla İstanbul’da ne yapılacağını bulun

Arama sorgunuzu şehir olarak girebildiğiniz gibi bir ülke ismi girerekte o ülkedeki önemli tarihi alanlar, müzeler, bahçeler, parklar ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen popüler alanlara ulaşarak bu tür turistik mekanlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz.  Ayrıca Google tarafından sağlanan şehir ve ülke verilerini kıtalar için de kullanmak mümkün. (Örnek: Things to do in Asia)

Kullanıcı aramalarına dayanarak hazırlandığını düşündüğümüz Google’ın eklediği bu yeni özelliğin Türkiye için şehir bazında sadece üç büyük ilimiz İstanbul, Ankara ve İzmir için çalıştığını da belirtelim.

Basit bir arama sorgusuyla Türkiye'deki popüler alanları öğrenin
Basit bir arama sorgusuyla Türkiye’deki popüler alanları öğrenin

 

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin