Instagram’da etiketlendiğiniz fotografları gizleyin

Son güncelleme tarihi 09/05/2017

Arkadaşlarınızın sizi Instagram üzerinde fotograf ve videolarda etiketlemesinden rahatsız mı oluyorsunuz? Instagram’da etiketlendiğiniz fotograflarınızı gizleyebileceğinizi biliyor musunuz?

Çeşitli nedenlerle Instagram üzerinde arkadaşlarınız tarafından etikenlendiğiniz fotograf ve videoları gizlemek isteyebilirsiniz. Bu tür gönderileri bir kaç basit adımda kolayca gizlemek mümkün.

Birisi sizi video ya da fotograf üzerinde etiketlediği zaman Instagram sistemi otomatik olarak bu video ya da fotografı Fotograflarınız sekmesi altında gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Etiketlendiğiniz fotografları görmek için profilinize gidin ve biyografinizin alt kısmında yer alan menüden kişi ikonuna dokunun.

Instagram üzerinde başkaları tarafından etiketlenmiş fotograflarınızı gizleyin.

Etiketlendiğiniz fotograf ve videoları profiliniz üzerinde gizlemek için etiketlendiğiniz gönderilere bakarken ekranın üst sağ köşesinde yer alan üç dokunun ve açılan menüden Etiketleri Düzenle seçeneğini seçin. Daha sonrasında tek tek profilinizden kaldırmak istediğiniz gönderileri seçin. Seçme işlemini tamamladığınızda ekranınızın alt kısmında görebileceğiniz Profilde Gizle seçeneğini seçin.

Bu işlem gönderileri Instagram üzerinden silmeyecek ancak sizin profiliniz üzerinde bu gönderileri gizleyecektir. Instagram üzerinde fotograflarınızı gizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra siz ve diğer kişiler bu gönderilere ulaşamayacaklar.

Fotograflar profilinizde siz onaylamadan gösterilmesin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birisi sizi Instagram üzerinde etiketlediğinde bu gönderi varsayılan olarak profilinizde gösteriliyor.

Bu durumun önüne geçmek için ya yukarıda adım adım anlattığımız gibi istemediğiniz fotograf ve videoları profilinizde yayımlandıktan sonra teker teker seçerek kaldırmalısınız ya da alternatif bir yöntem olarak, sizin etiketlendiğiniz gönderiler profilinizde görüntülenmeden önce, sizin bu gönderileri profilinizde gösterilmesi için onaylamanız istenir.

Etiketlendiğiniz fotograf ve videolar profilinizde gösterilmeden önce sizin onayınızdan geçsin!
Etiketlendiğiniz fotograf ve videolar profilinizde gösterilmeden önce sizin onayınızdan geçsin!

Etiketli gönderileri profilinizde sizin onayınızla gösterilmesi için Seçenekler sekmesi altından Manuel olarak ekle seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra birisi sizi etiketlediğinde yine bununla ilgili bildirim alacaksınız. Bildirimi aldıktan sonra etiketlendiğiniz fotografa dokunun ve sonra kullanıcı adınıza dokunun. Karşınıza çıkan seçenekte Profilimde Göster ya da Profilimde Gösterme seçeneklerinden birini seçin.

Böylelikle Instagram üzerinde sizi rahatsız edebilecek potansiyele sahip fotograf ve videoları başkalarından önce kendinizin görmesini sağlayabilirsiniz. İsteğinize göre bu fotograf ve videoları profilinizde görüntülenmesi için onaylayabilir ya da reddedebilirsiniz.

 

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin