Öldükten sonra Google hesabınızı miras bırakın

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Milyonlarca insanın kişisel bilgilerini verdiği onlarca hizmet ile üzerinde taşıyan Google, Etkin Olmayan Hesap Yönetimi olarak tanımladığı bir yapı ile siz öldükten sonra Google hesabınızın ne olacağına karar vermenizi sağlayan bir araç geliştirdi.

Bu araç sayesinde belirlediğiniz bir süre zarfında eğer Google hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınıza ne olacağı daha önceden verdiğiniz karar gereğince gerçekleşiyor. Örneğin eğer isteğe bağlı olarak hesabımı sil seçeneğini seçerseniz kullandığınız Google ürünleri ile ilişkilendirilmiş verilerin tümünü (Gmail, YouTube videoları, Google+ yayınları veya Blogger’daki blog’lar) sağlığınızda belirlediğiniz süre içinde silebiliyorsunuz.

google-hesabi

Eğer Google hesabınızın silinmesini istemiyorsanız güvenilir kişi olarak atayabileceğiniz bir kişiye Google hesabınızı miras bırakabiliyorsunuz. https://www.google.com/settings/account adresinden erişebileceğiniz hesap yönetimi sayfasından şimdiden ayarlarınızı istediğiniz gibi ayarlayabilir ister bu dünyadaki tüm dijital ayak izinizi silebilir isterseniz Google hesabınızı bir başkasına miras bırakabilirsiniz.

 

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin