Emniyet şeridi ihlali yapan sürücüleri Twitter üzerinden Beyaz Masa’ya ihbar edin

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

İhbar etmek genel olarak negatif bir anlama sahip olsa da söz konusu trafik gibi oldukça hayati bir konu olunca işler değişiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Beyaz Masa Birimi, emniyet şeridi ihlallerini azaltmak amacıyla Twitter üzerinden yeni bir uygulama başlattı. Bu yeni uygulama sayesinde Twitter üzerinden emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere ceza kesilebilecek.

İBB'nin bu uygulamasının diğer belediyelere de örnek olması gerekiyor
İBB’nin bu uygulamasının diğer belediyelere de örnek olması gerekiyor

Özellikle traiğin yoğun olduğu büyükşehirlerde büyük sorun haline gelen emniyet şeridi ihlallerinin bir türlü önüne geçilememesi üzerine @ibbbeyazmasa twitter hesabından yapılan açıklamada, ihlal fotoğraflarının Twitter’da @ibbbeyazmasa adresiyle paylaşılması halinde Trafik Kontrol Merkezi, Twitter kullanıcıları tarafından gönderilen fotoğrafları değerlendirmeye alarak plaka üzerinden belirlenen araç sahibinin adresine cezaları gönderecek.

İstanbul trafiğinde bir türlü çare bulunamayan emniyet şeridi ihlalleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter kullanıcılarının da yardımıyla sosyal medya üzerinden böyle bir uygulamaya geçmesi yerel yönetimlerin sosyal medya kullanımına verdiği önemin bir göstergesi olarak karşımıza çıkarken bu tür uygulamaların diğer trafik suçlarıyla da kapsamının genişletilmesi gerekiyor.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin