iPhone pil süresini uzatmanın 8 yolu

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Apple’ın iOS 6’yı duyurması ile birlikte pil süresinin kısa olması ile ilgili şikayetlerde çoğalmaya başladı. iPhone sahipleri bir süre sonra şarj cihazlarını her ne kadar sürekli yanlarında taşıma alışkanlığı edinmiş olsa da şarj cihazını sürekli yanında taşımak gerçek bir çözüm olmasa gerek.

iPhone pil süresini uzattığını yazılımsal olarak iddia eden programlar olsa da kişisel olarak yapacağınız tercihlerle de iPhone pil süresini uzatmanız mümkün.

Lokasyon servislerini kapatın

GPS servisini kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutun. Böylelikle iPhon’unuzun pil ömrünü boşuna israf etmemiş olacaksınız.

3G’yi kapatın

Örneğin uzun bir toplantıya girmeden önce ya da gece yatmadan önce 3G servisini kapatabilirsiniz. Wi-Fi erişimi olan yerlerde telefonunuzun 3G özelliğini kapatarak sadece Wi-Fi üzerinden internet bağlantısını sağlayabilirsiniz.

Ekran parlaklığı

Telefonunuzun pil ömrünü kısaltan bir diğer neden ekran parlaklığı olduğunu unutmayın. Ekran parlaklığını otomatik parlaklık seçeneğini aktif ederek kullanabilirsiniz.

Push e-postalarınızı en aza indirin

iPhone’unuz üzerinde yapılandırdığınız push e-posta hesaplarını mümkünse en aza indirin.

Bluetooth’u kapatın

Eğer telefonunuzun Bluetooth özelliği açıksa kapatın. Bluetooth açık olduğu sürece telefonunuz çevrede yeni cihazlar aramaya devam eder ve bu da hatrı sayılır bir şekilde pil ömrünü kısaltır.

Wi-Fi’yi kapatın

Eğer internete ihtiyaç duymuyorsanız 3G’nin yanı sıra Wi-Fi’ı da kapatmak pil ömrünü uzatmak açısından en iyi seçenek olacaktır.

Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

Uygulamaları açtıktan sonra kapatmak bir çok kullanıcının unuttuğu bir şey. Oysa kullanılmayan uygulamaların kapatılması enerji tüketimini önemli derecede azaltır.

Güncel tutun

En iyi pil tüketimini en son sürüm işletim sistemi ile sağlayabilirsiniz. iPhone işletim sisteminizi güncel tutarak pil tüketiminizi de en aza indirebilirsiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin