E-dergi hazırlamanın kolay yolu

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

formatpixelEğer bir online dergi hazırlamaya karar verdiyseniz derginin tasarımının okuyucuyu tatmin etmesi gerekir. İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun bu içeriği okunabilir bir tasarımla sunmadıktan sonra geniş bir kitleye hitap edemezsiniz. Ya hiç tasarım bilginiz yoksa! Vazgeçmeyin, formatpixel online dergi hazırlamanıza yardımcı olacak bir web servisi. Kullanımı basit ve çok sayıda şablon arasından derginizin tasarımını seçebiliyorsunuz. Eğer uzun vadede derginizden maddi bir gelir beklemiyorsanız Formatpixel derginiz için en ekonomik yol.

Formatpixel üzerinde oluşturduğunuz alanınıza JPG, GIF ve PNG uzantılı imajlarınızı, FLV uzantılı video dosyalarınızı ekleyebilir, eklediğiniz imajlara bazı renk filtrelerini uygulayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Formatpixel’den istediğiniz sonucu alırsanız ve derginizi Formatpixel ile hazırlamaya devam etmek isterseniz hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor. Çünkü ücretsiz üye iseniz sadece bir tane dergi hazırlayabiliyorsunuz. Eğer yıllık 80 dolarlık bir bütçe ayırırsanız Formatpixel üzerinde 20 adet dergi hazırlayabilirsiniz.

Türkçe içerikli online dergiler

Hem online derginizi hazırlamadan önce dergi formatını hakkında kafanızda bir şeyler canlandırması hem de ilgi alanınıza hitap etmesi olası ücretsiz e-dergilerle tanışmanız için Türkçe içerikli online dergi girişimlerini şağıdaki bağlantıları takip ederek bakabilirsiniz.

Görsel sanatlar dergisi Bak
Edebiyat dergisi Zifir
Basketbol dergisi 3Sayı
Bilgisayar ağırlıklı PDF Dergi
Boo dergi
E-Kare
Linux’a gönül verenlerin dergisi E-Lapis

Yukarıdaki bağlantılar haricinde çok sayıda Türkçe içerikli e-dergi de mevcut ancak bunların çoğu ilk sayıdan sonra yeni bir sayı çıkartmamış ya da ekonomik nedenlerden ötürü kapanmış olanlar.

Eğer yabancı dergilere de göz atmak isterseniz pdf-mags çok sayıda e-dergiye link veren kaliteli bir kaynak.

İlgili yazılar:
Dergileri yanınızda taşıyın

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz RSS aracılığıyla siteye abone olarak gelecekte eklenecek diğer yazıları da kolayca okuyabilirsiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin