E-Okul sistemiyle liseliler de karnelerini internetten öğrenecek

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Milli Eğitim Bakanlığı uyguladığı politikaların bilişim ayağında Microsoft işbirliğiyle öğrencilere e-posta dağıtmaktan daha yararlı projelerede imza atıyor. Bu projelerden biri temeli 2005‘e kadar uzanan e-Okul projesi.

e-Okul projesi öğrenci kayıtlarının internet ortamından izlenebilmesine, velilerin çocuklarıyla ilgili devam/devamsızlık, karne notları gibi verileri görebilmesine imkan sağlıyor.

e-Okul projesi 2007-2008 eğitim öğretim yılından bu yana okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri ve velileri için hizmet veriyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı bir genelgeyle e-Okul projesinden artık liselilerde yararlanabilecek. Bu sayede lise öğrenci ve velileri okul ve tc kimlik numaralarını girerek karnelerini görebilecek, okunan kitaplar, devam durumu, haftalık ders programı, duyurular, davranış puanları, alınan takdir, teşekkür, onur belgesi hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet veren E-Okul sistemine http://e-okul.meb.gov.tr web adresinden ulaşılınabiliniyor.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin