En tuhaf 5 sosyal ağ

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Sosyal ağ denince akla ilk gelen sitelerden biri Facebook(telefonun bile olmadığı bir zamanda doğan Ivy’nin hikayesini hatırlatırım). İçine Türk internetinide katarak XING, Mynet Eksenim, Sosyomat, MySpace, Orkut gibi sitelerden bir sosyal ağ listesi çıkartmak mümkün.  Bu adı geçen sosyal ağlar hemen her internet kullanıcısının, kullanmasa bile, adını duyduğu sosyal ağlar. Yaşanan sosyal ağ patlamasıyla potansiyeli gören  girişimciler niş alanlara yönelerek farklı sosyal ağların tohumlarını attılar. Hamster severlerden tutun çiftçilere, zombi avcılarından göğüslerini büyütmek isteyen kadınlara kadar hemen her kesime hitap eden ve bu halleriyle global bir köy kahvesine benzeyen sosyal ağlar bulmak mümkün. İşte size tuhaf örnekleriyle niş sosyal ağlar listesi:

Göğüs büyütme ameliyatı bedavaya gelsin

My Free Implants adı altında yayın yapan bu sosyal ağ küçük göğüslerine fena halde takıp onları büyüttürmek isteyen kadınlar ve bu işe hayrına para akıtan erkeklerden oluşuyor. Siteye üye erkeklerin girdiği sevaba şahit olmak için buradaki ameliyattan önce / sonra fotograflarına bakabilirsiniz. Estetik cerrahların bir listesinin bulunduğu sitede beyin cerrahlarının listesinin unutulması sitenin tek eksiği diyebiliriz.

Hamster sevenler derneği

Kendine köpek bakımı gibi konular üzerine yoğunlaşan Dogster’ı örnek alan Hamsterster hamster sevenlerin buluşma noktası. Ölen hamsterlarını unutamayanlar hem eski günleri yadetmek hem de onları sonsuza dek yaşatmak için fotograflarını ekliyor ve kendilerine yeni bir hamster arıyorlar.

Bıyık tutkusu

Sıradışı bıyıklarından dolayı bir partner bulmakta zorlanan erkekleri düşünerek hazırlanmış bir sosyal ağ Stache Passions. Amacı sıradışı bıyıkları seven erkekler ve kadınları bir araya getirerek sıradışı bir izdivaç sağlayabilmek.

Güzel insanlar diyarı

Mevcut üyeleri tarafından güzel olduğuna kanaat getirilenlerin kabul edildiği Beautiful People‘a üye olmak için bir fotografınızla başvurmanız şart. Üyeler tarafından yapılan oylama sonucunda güzel olduğunuza karar verilirse siteye daimi üye olabiliyorsunuz. Hali hazırda 111 başvuru var ve bunların çoğu uzun bir zaman daha bekleyecek gibi görünüyor.

Zombi savaşçıları

1700 üyesi bulunan Lost Zombies üyelerinin her biri bir George A. Romero. Lost Zombies üzerinde zombi avına çıkmış üyelerin fotograflarını, videolarını bulabilir, ilginç forum başlıklarına göz atabilirsiniz.

Bu sosyal ağlar Facebook gibi büyük sosyal ağlarla karşılaştırılamayacak kadar küçük olmalarına rağmen aynı ilgi alanına sahip insanların birbirlerini bulmasında daha etkililer.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin