Facebook profilinizi gizleyin

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Artık kocaman bir nüfus idaresine dönen Facebook’da sadece arkadaşlarınızı değil nerdeyse yedi göbek sülalenizi bulmanız mümkün. Milyonlarca kişinin profili ve fotoğrafları Facebook üzerinde duruyor. Hal böyle olunca iyi niyetli diyemeyeceğimiz kişiler Facebook profillerini tarayıp kendilerine göre beğendikleri bayan profillerinden fotoğraf çekip internette site kurarak bu fotoğrafları yayınlıyor.

Neden ister bu olsun ister başka birşey internet üzerinde gizliliğe önem veriyorsanız Facebook profilinizi gizleyebilirsiniz. Bilgileriniz hiç bir zaman yüzde yüz güvende olmaz belki ancak bu tür kişilerle de uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Facebook profilinizi gizlemek için

  • Facebook hesabınıza e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapın
  • Eğer Facebook’u Türkçe kullanıyorsanız Ayarlar > Gizlilik Ayarları adımını takip edin önünüze çıkan sayfada Profil‘e tıklayın açılacak olan yeni sayfada göreceğiniz profil seçeneklerinde Sadece Arkadaşları işaretleyin
  • Hemen altındaki Temel Bilgiler başlığında açılır menüye tıklayın yine Sadece Arkadaşlar‘ı seçin
  • Kişisel Bilgiler ve hemen altında bulunan Durum Güncellemeleri için de aynı seçeneği uygulayın.
  • Etiketlendiğim Fotoğraflar ve Etikenlendiğim Videolar başlıkları için de Sadece Arkadaşlar seçeneğini işaretleyin
  • Sayfanın altına gelerek Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayın.

Kişisel bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı güvence altına almak için yapmanız gereken ayarlar bu kadar. Ancak arkadaşlarınız arasında güvenmediğiniz kişiler varsa Limited Profile başlığından mutlaka bu kişileri ekleyerek fotoğraflarınızı bu kişilerin görmesini engellemelisiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin