Internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarla ne yapılır

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Eğer bilgisayarı sadece internet için kullanıyorsanız internet bağlantınız yokken yapabileceklerinizi hiç düşündünüz mü? Internet bağlantısı bütün bir gün boyunca kesilen bu arkadaş bir nevi acil eylem planı yaparak bu süre içinde bilgisayar başında yapılabileceklerin bir listesini oluşturmuş. Hazırladığı listenin başında bookmarkları düzenlemek geliyor ancak bookmarlarınız çok anlamlı değilse (sayfanın içeriğini hatırlamıyorsanız) sayfayı görmeden organize etmek oldukça güç.

İkinci sıradaysa kullanılmayan programların silinmesi öneriliyor. Böylece hem disk alanımızı genişletecek hem registry kayıtlarımızı azaltacak hem de defrag ve scandisk süresini kısaltacağız.

Bilgisayarı temizlemek, fanları kontrol etmek üçüncü sırada yer alıyor. Eğer bir ev hayvanı besliyorsanız bu işlemi ayda bir kez yapmanız öneriliyor.

Blogunuz için bir sonraki yazıyı hazırlamanız dördüncü sırada yer alıyor ancak yazacağınız konu hakkında bir ön araştırma yapmak isterseniz yine internet bağlantısına gereksinim duyuyorsunuz.

Beşinci sırada ise bilgisayar için bakım progamlarını çalıştırmanız öneriliyor. Şisen registry için registry optimizer gibi araçları kullanmak yararlı olabiliyor.

Aslında tehlikeli olabilcek bir madde yer alıyor listenin sonunda. Sahip olduğunuz sitelerin, e-posta adreslerinin, adsense ve türevi para kazandığınız sistemlerin kullanıcı ad ve şifrelerini bir yere yazmanız; bu konuda bir yakınınızı bilgilendirmeniz öneriliyor.

İnternet bağlantınız yokken siz neler yapıyorsunuz? Önerilerinizi bekliyoruz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin