İnternetten video indirme rehberi 1

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Youtube sayesinde gerçekleşen online video devriminden sonra ilk başta videoları izlemekle yetinen bizler, bu devrimi izleyen dönemde video içeriği bilgisayarlarımıza da indirmeye başladık. İndirdiğimiz videolar genelde Power Point sunumlarında kullanmak, iPod türü video oynatıcılara yükleyip daha sonra izlemek, beğenilen videonun silinme riskine karşı videoyu arşivlemek gibi amaçlarla indiriliyor. Amaç ne olursa olsun video paylaşım sitelerinden video indiren kişi sayısı gün geçtikçe artıyor.

Ancak YouTube, Google Video, MetaCafe, DailyMotion gibi video paylaşım sitelerinden video indirmek için bir miktar bilgi sahibi olmak gerekiyor çünkü bahsi geçen video paylaşım siteleri bu videoları indirmeye izin vermiyor.

Hal böyle olunca videoları indirmek için iş ya üçüncü parti yazılımlara ya da sırf bu ihtiyacı karşılamaya yönelik internet sitelerine kalıyor.

Yukarıda da değindiğimiz gibi internetten video indirmenin iki farklı yolu var. Bunlardan ilki üçüncü parti yazılımlar, ikincisi ise bu ihtiyaç için tasarlanmış internet siteleri. Biz bu yazıda video paylaşım sitelerinden, video indirmeniz için tasarlanmış internet sitelerini tanıtacağız.

Video indirmek için kullanabileceğiniz siteler

vixy.netVixy.net ile Youtube dosyalarını AVI, MOV, MP4, 3GP ya da MP3 formatında indirebiliyorsunuz. Böylelikle bir FLV oynatıcıyada ihtiyacınız kalmıyor. Ücretsiz, hızlı ve kullanımı kolay.
zamzarVideoları sadece AVI, MPEG, 3GP, MP4, MOV formatında değil aynı zamanda TAR ve ZIP gibi sıkıştırma formatlarınada çevirebiliyor. Video çevirme formu toplam dört basit adımdan oluşuyor.
javimoyaVideoDownloader bir Firefox eklentisi. MySpace gibi sosyal ağ sitelerindeki videolarıda indirebiliyor. Ayrıca sitede, ücretsiz bir FLV oynatıcıda bulabilirsiniz.
clipnabberClipnabber aralarında Türk video paylaşım sitelerinden izlesene, pikniktube gibi sitelerinde bulunduğu çok geniş bir site yelpazesi sunuyor. Hızlı olması, kolay arayüzü ve desteklediği video sitesi sayısı Clipnabber’in artıları.
keepvidKeepVid tıpkı Clibnabber gibi neredeyse tüm video sitelerinden video indirmeye olanak tanıyor. Top Videos adlı bir bölümünde bulunduğu KeepVid’den en çok indirilen videoları görmek mümkün.
mediaconverterMedia Converter üzerinden 100 Mb üzerindeki videoları indirmek için bir hesap açmanız gerekiyor. Ayrıca sadece çok fazla video sitesi desteği sunmuyor. Ancak çevireceğiniz videonun ses formatına kadar müdahale edebiliyorsunuz ama yinede üyelik ve desteklediği site sayısının azlığı nedeniyle Media Converter, rakiplerinin hayli gerisinde kalıyor.
heywatchHey! Watch’ın en büyük artısı videoları HD formatında indirmenize olanak sağlaması. Hey! Watch üyelik gerektirse de ayrıca indirmek istediğiniz videoyu bir FTP’ye göndermek gibi gelişmiş yeteneklere sahip.
viddownloaderVidDownloader, Youtube, Google, iFilm, Putfile olmak üzere yaklaşık 10 adet video paylaşım sitesinden indirme yapmanıza imkan tanıyor. Ayrıca video yerine sadece videonun içindeki sesleri indirebiliyorsunuz.
kcoolonlineKcoolonline 98’den fazla video sitesini destekliyor. Desteklediği siteler arasında 18tube, PornHub, PornoTube, BadJoJo gibi yetişkin içerik sunan bir çok video sitesi bulunuyor. Kcoolonline adult (yetişkin) sitelere verdiği destekle diğer sitelerden ayrılıyor.
downthisvideoDownThisVideo’ya girdiğinizde sizi bir etiket bulutu karşılıyor. Genelde Japon kullanıcıların oluşturtuğu ziyaretçi profili yüzünden anime videolarına rastlamak mümkün. Etiketlere tıkladığınızda diğer kullanıcıların en çok indirdiği videoları görebiliyor ve sizde indirebiliyorsunuz.

*Sitelere ulaşmak için kullanmak istediğiniz sitenin logosuna tıklayın

İnternetten video indirmek isteyen biriyseniz bu siteler işinizi görecektir ancak tüm kontrolün sizde olmasını istiyorsanız video indirmek için yazılmış programları incelediğimiz bir sonraki yazımızı bekleyebilirsiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin