Fotoğraflarınızla sosyalleşin: Fotoğraflarınız için iPhone sosyal ağ uygulamaları

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek artık ceplerimizde taşıdığımız küçük ama yüksek kalitede fotograf çeken cep telefonlarımız sayesinde birçoğumuzun vazgeçilmezi. Özellikle çekilen fotoğraflar kolay rastlanmayan enstantaneler ise… Arkadaşlarımızın komik anları, aile büyüklerimiz, bebeklerimizin ilkleri… Böyle anları yakalayarak sosyal ağlar üzerinden paylaşabileceğiniz en iyi iPhone uygulamalarını derledik.

DailyBooth

DailyBooth, “fotoğraf sizin hayatınız!” mottosuyla geliştirilen bir uygulama. DailyBooth sayesinde fotoğraflarınızı her gün, sizin ve ailenizin ne yaptığını gerçek zamanlı olarak güncelleyerek belgeleyip başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden canlı yayınlanan fotoğrafları izleyerek, çevrenizde ve dünyada neler olup bittiğini görebilir, yabancılarla sohbet edebilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. DailyBooth, kesinlikle uygulama mağazası’nda iPhone 4’ün ön kamerasıyla şov yapabileceğiniz mükemmel bir uygulama.

screenshot

Instagram

Instagram, iPhone’unuz için, şaşırtıcı bir şekilde eğlenceli ve basit bir fotograf paylaşım uygulaması. Bu uygulama ile tek yapmanız gereken, hayatınızda ne olup bittiğini insanlara göstermek için şipşak fotoğraflar çekmek. Fotoğraf filtresinde regular ol’ photos dönüştürücüsüne tıkladığınızda şaheserler yaratabilir ve fotoğraflarınızı sonsuza kadar saklamak isteyebilirsiniz.

  iPhone Screenshot 2

Flickr

Alanının en iyilerinden Flickr üzerinde fotoğraflarınızı paylaşın. Dünyayı seyredin! iPhone için Flickr uygulaması siz mobilken bile telefonunuzla fotoğraflar çekebilmenize ve dünyayla paylaşabilmenize olanak veriyor.

iPhone Screenshot 1

 

Socialcam

Socialcam, arkadaşlarınızla video paylaşmanın en kolay yolu. Telefonunuzla video paylaşmak Facebook’a fotoğraf yüklemek kadar kolay.  Birkaç tık ile, video çekebilir, etiketleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızın payaştığı videolara göz atabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

Meedeor

Meedeor, Mobil fotoğraflarınız için sağlıklı bir ekosistem.  Telefonunuzla, fotoğraflar çekebilir; Facebook ve Twitter’a bağlanarak fotoğraflarınızı paylaşabilir ve arkadaş bulabilirsiniz.  Meedeor’dan gelen yayınlara abone olabilir ya da yakınlarınızda paylaşılan içerikleri bulabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

PhotoTrader

PhotoTrader, Sihirli fotoğraflarınız sayesinde başka insanlara ve dünyaya bağlanmanıza imkân veriyor. Kamera donanımlı iPhone’unuzu kullanarak, fotoğraflar çekmenize ve diğer kullanıcılarla rastgele fotoğraf alışverişi yapmanıza olanak veriyor.

iPhone Screenshot 1

DreamStream

DreamStream sayesinde Facebook, Flikr tags, MobileMe, RSS, My Photos ve Windows Live Frameit’ten fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. DreamStream ayrıca saat, tarih ve seçtiğiniz yerden gerçek zamanlı hava yayınları gösteren bir ekran kaydırma özelliği de sunuyor.

AutoPost

Facebook’ta fotoğraf yayınlamanın en hızlı yolu AutoPost’tan geçiyor. Hatta, her bir AutoPost kullanıcısı, anonim olarak fotoğraf saklamaya, görüntülemeye ve paylaşmaya olanak veriyor.

Path

Path, arkadaşlarınız ve yakın arkadaşlarınızla hayatınızı ve kendiniz hakkındaki bazı şeyleri paylaşmanın en basit ve güvenli yolu.  Path’i kullanarak fotoğraflar çekebilir ve kısa videolar çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları en yakınlarınızla paylaşabilir, içeriği hatırlamak için etiketler koyabilir ve  fotoğrafınızı çektiğiniz anlarınız için samimi sohbetler edebilirsiniz. Path’leri yakın arkadaşlarınız, aileniz, iPhone sahipleri ile ve Web’de veya emaille bile paylaşabilirsiniz.

iPhone Screenshot 1

Actioncam

Steply tarafından hayata geçirilen bu uygulama, sosyal bir fotoğraf paylaşım uygulaması. Uygulama sayesinde değişik filtremeler deneyebilir ve Steply’de paylaşabilirsiniz. Bir daha asla mükemmel bir fotoğrafı kaçırmayacaksınız. Geniş arayüz skalasından seçiminizi yaparak kolajlarınızı filtreleyin ve otomatik aralıklarda ya da manuel olarak fotoğraf çekmeye başlayın.

iPhone Screenshot 1

Picplz

Picplz, yaşadıklarınızı fotoğraflamanın sosyal ve eğlenceli bir yolu. Bu uygulama, fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz fotoğraf efektleriyle biçim vermenize, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle hızlıca paylaşmanıza olanak veriyor. Picplz’i kullanarak fotoğraflarınızı sevdiğiniz bir blogta, Twitter’da veya Facebook’ta paylaşabilyorsunuz.

     

LiveShare

LiveShare “Partideki tüm kişilerin fotoğrafları nerede?” sorusuna cevap oluyor. Uygulama, partilerde sizin ve arkadaşlarınızın şipşak fotoğraflar çekinmenizi, beraber toplanmanın ve paylaşılan diğer deneyimlerin ve bu sayılanların hepsinin tadına bir arada varmaya gerçek zamanlı olarak olanak veriyor. Herkesin fotoğraflarını e-mail aracılığıyla, sosyal ağlarda veya fotoğraf sitelerinde aramaya son!

iPhone Screenshot 1   iPhone Screenshot 2

PicBounce

Sosyal Kamera geldi! PicBounce, iPhone’unuzdan Facebook veya Twitter’ınıza fotoğraf yüklemenin en kolay yolu! Bunun için kaydolmak gerekmiyor. Bir fotoğraf çekin ya da varolan bir fotoğrafınızı seçin. Bir başlık yazın. Facebook ve Twitter’ınıza iki tıkla onu “Bounce”layın! Ve olay tamam! İşte bu kadar basit!

iPhone Screenshot 1   iPhone Screenshot 2

 

Phototreats

Birkaç adımla güzel anılarınızı yakalayın! Bir fotoğraf seçin, fotografa en uygun gideceğini düşündüğünüz bir efekt uygulayın, kaydedin ve yükleyin!

Phototreats, filtrelemelerin kolaylıkla yapıldığı ve tüm arkadaşlarınızın paylaşmak ve görmek isteyeceği duygusal ve gerçekten unutulmaz fotoğrafları dönüştürmenizi sağlayan bir uygulama.

iPhone Screenshot 1iPhone Screenshot 2iPhone Screenshot 3

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin