iPhone kullanıcıları için dört mükemmel not defteri uygulaması

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Günlük tutmayı ve ufak notlar almayı seviyorsanız artık bir defter ve kaleme ihtiyacınız yok. iPhone’un en güçlü yanlarından biri olan uygulama mağazasında günlük tutmak için birbirinden kullanışlı günlük aktivitelerinizi ve anılarınızı yazma ilhamı veren; yazdıklarınızı fotoğraf albümü saklar gibi saklamanızı sağlayan zengin uygulamalar mevcut.

Bu uygulamalar sayesinde özenle yazdığınız günlüklerinizi ve notlarınızı dijital bir ortamda saklayabildiğiniz gibi uygulamaların şifreleme özellikleri ile meraklı gözlerden de uzak tutabilirsiniz.

iDoneThis

iDoneThis ile günlük notlar tutmak çok kolay. İster iPhone’unuz ile isterseniz de bilgisayar başındayken web üzerinden kullanabileceğiniz bu uygulama, basit ara yüzü ve bedava olması ile iPhone’unuza yüklemeniz gereken uygulamaların başında geliyor.

Aradığınız kolay kullanımlı ve ücretsiz bir not defteriyse iDoneThis tam size göre.
Aradığınız kolay kullanımlı ve ücretsiz bir not defteriyse iDoneThis tam size göre.

iDoneThis istediğiniz günlük ve not alma işlemini kolayca gerçekleştirebileceğiniz metin tabanlı basit bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda, ileriki tarihler için not da alabilirsiniz.

iDoneThis etkinleştirildiğinde size her gün belirli bir saatte  hatırlatma e-maili göndererek yeni notlar almanıza da imkân veriyor. Uygulama ile takviminizi ilham verici düşüncelerle doldurabilir ve önemli günlerin altını çizerek ufak hatırlatmalar yapabilirsiniz.

iDo Notepad

Eğer aradığınız ücretsiz bir uygulama ise iDo Notepad ücretsiz not defteri uygulamarı içerisinde bir adım önde. iDo Notepad yazdığınız notları şifreleyerek meraklı gözlerden koruyabileceğiniz bir özelliği de içerisinde barındırıyor.

Uygulamanın tam sürümü için 2,99 $  ödemeniz gerekiyor
Uygulamanın tam sürümü için 2,99 $ ödemeniz gerekiyor

iDo Notepad, kullanıcılara font stilini ve büyüklüğünü değiştirme imkânı verirken, ayrıca not alma, alışveriş listesi hazırlama veya fikirlerinizi kaydetme imkânı da sağlıyor. Değişik kategorilerde yazdığınız metinlere farklı ikonlar ekleyerek, geriye dönük aramalarınızda kaydettiğiniz metinleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

iDo Notepad, ayrıca uygulama içerisine metin dosyaları alma ve gönderme desteği de sağlayarak işinizi bir hayli kolaylaştırıyor.

2,99 $ ödeyerek uygulamanın menü öğelerini ve reklamlarını saklayarak reklamsız ve tam ekran kullanabiliyorsunuz.

My Wonderful Days Lite

My Wonderful Days Lite, kullanışlı bir günlük/anı defteri uygulaması. Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken, uygulamayı başlattıktan sonra aylık takvimde günü seçerek menüdeki + butonuna basmak.

My wonderful days ile notlarınıza fotograflar iliştirmek mümkün
My wonderful days ile notlarınıza fotograflar iliştirmek mümkün

Girdiğiniz notları şifreleyerek koruyabilir, notunuza fotoğraflar ekleyebilir, notlarınızı favori olarak işaretleyebilir ve etiketler koyabilirsiniz. Ayrıca, emotions slider ile o gün nasıl hissettiğinizi de kolayca görsel bir şekilde belirtebilirsiniz.

Yazdığınız tüm notlarınızı işaretlerle indeksleyebilir, böylelikle onları kolaylıkla bulabilir ve okuyabilirsiniz. Uygulama ara yüzünden, arama fonksiyonu ve metinlerinizin istatistiki dökümünü de görebilirsiniz. My Wonderful Days’in 1,99 $’lık ücretli sürümü her notunuza birden çok fotoğraf eklemenizi sağlıyor.

Pad & Quill

Pad & Quill’i her ne kadar ücretsiz kullanamıyor olsanız da retro &  old school notebook dizaynı ve yazı stili ile iPhone’unuza yüklemek isteyeceğiniz güzel bir ara yüze sahip.

Benzer günlük uygulamaları gibi Pad & Quill de  iCloud kullanarak notlarınızı tüm Apple cihazlarıyla eşleyebilmenizi sağlıyor.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin