Minimalist metin editörü: Dark Room

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Yazı yazmak  günlük rutin işleriniz arasındaysa ancak yazılarınızı yazarken çok fazla dış etken dikkatinizi dağıtıyorsa bir de basit ama kullanışlı Dark Room’u deneyebilirsiniz.

Basit bir arayüze sahip Dark Room aslında çok fazla özelliği bulunmayan notepad benzeri bir metin editörü. Dark Room’un öne çıkan en büyük özelliği siz yazınızı yazarken tam ekran modunda siyah bir arka planla çalışarak yazınız üzerinde yoğunlaşmanızı sağlaması. İsterseniz Dark Room’un arka plan ve yazı rengini değiştirebiliyorsunuz ancak Dark Room’u varsayılan ayarlarıyla çalıştırmak daha kullanışlı gibi gözüküyor.

Dark Room, boyut olarak oldukça küçük ve herhangi bir kurulum gerektirmiyor. Ancak bilgisayarınızda dot net yoksa Microsoft Download Center’a bir uğramanız gerekecek çünkü Dark Room çalışmak için bu pakete ihtiyaç duyuyor.

Dark Room’un bir diğer artısı View menüsü altında bulunan istatistik aracı. Bu araç sayesinde yazdığınız metnin karakter (boşluklu ve boşluksuz olmak üzere)ve kelime sayısını görebiliyorsunuz. Eğer yazılarınızı belirli bir kelime ya da karakter sayısına göre yazıyorsanız bu sayıları öğrenmek için başka bir metin editörüne ihtiyaç duymuyorsunuz.

Dark Room’u http://they.misled.us/dark-room adresinden indirebilirsiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin