Mixxer ile konuşma becerinizi arttırın

Son güncelleme tarihi 28/11/2008

Yabancı dil artık yaşamın olmazsa olmazlarından. Bir çok öğrenci, öğretmen, akademisyen ya da çalışan yabancı dil öğrenmek için uğraşıyor. Yabancı dil öğrenmek için yurt dışına çıkabilir, bir dil okuluna kayıt yaptırabilir hatta özel ders bile alabilirsiniz. Ancak iki yıllık hazırlık sınıfı deneyimine sahip biri olarak bu iş üzerine kafa patlatmadıkça yabancı dil öğreniminde çok fazla yol alamayacağınızı söyleyebilirim.

mixx

Yabancı dil öğreniminde karşılacağınız diğer bir engel de yeteri kadar pratik yapamamak olacaktır. Çünkü yabancı dili kitaplardan öğrenebilirsiniz ama yabancı dilde konuşmayı kitaplardan öğrenemezsiniz.

Eğer yeni bir dil öğrenmeye başladıysanız ya da yeterli konuşma pratiğine sahip değilseniz ve konuşma becerilerinizi arttırmak istiyorsanız Mixxer bu konuda size yardımcı olabilir.

Kısaca tanıtmak gerekirse Mixxer, yabancı dil öğrenenler için ücretsiz bir eğitim sitesi. Kullanıcılarına sağladığı en büyük olanak ise bir dil arkadaşı bulması. Çevrim içi ortamda buluşan öğrenciler burada tanışıp yabancı dil pratiklerini arttırabiliyorlar. Site üzerindeki kullanıcılar genel olarak Voip programı Skype ile iletişim kuruyor. Skype ile hem kesintisiz ve ücretsiz bir şekilde konuşabilir hem de konuşmalarınızı kaydederek yaptığınız yanlışları kolayca bulabilirsiniz.

Not: Siteye üye olabilmek için 13 yaşın üzerinde olmanız gerekiyor.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin