Romantik olmanın 8 yolu

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Bilgisayar ve internetin hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olması günlük yaşamınızı zaman zaman sekteye uğratabilir. Arkadaşlarınıza, dostlarınıza, ailenize ve hatta kız arkadaşınıza ya da eşinize zaman ayıramayabilirsiniz. Elbette işler bu kadar kötü gidince bir şekilde durumu kurtarmak yine size düşüyor.

Romantizm sevgilinizle aranızdaki buzları eritecek anahtar kelime olabilir. Sevgililer günü, yıldönümü gibi özel bir günün gelmesini beklemeden elinizi çabuk tutun ve bir an önce harekete geçin. İşte size nasıl romantik olabileceğinize dair bir kaç ipucu.

Elini tutun

Sokakta birlikte gezerken el ele tutuşmaktan bahsetmiyoruz. Konuşurken sevgilinizin elini tutun ve gözlerinin içine bakın. Bu her kadının hoşuna gider.

Akşam yemeklerini özel kılın

Sevgilinizin kendini özel hissedebileceği bir akşam yemeği ayarlayın. İlla bir restorana gitmeniz gerekmiyor. Yeterki kanepede yatarak sevgilinizin karşısında pizza yemeyin. Masayı hazırlayın, mumları mumları unutmayın ve sevgilinizin onun için hazırladığnız yemeklerle kendini özel hissetmesini sağlayın.

Ona özel notlar yazın

Sevgilinizin kendini özel hissetmesini sağlayacak notlar yazın. Bu notları her sabah kalkınca baktığı ilk yer olan aynaya yapıştırabileceğiniz gibi okuduğu kitabın arasına ya da çantasının içine koyabilirsiniz. Notları yazarken mümkün olduğunca onunla yaşadığınız aşka odaklanın.

Yemek pişirin

Her ne kadar bir erkeğin midesine giden yol midesidir densede kadınlar içinde bu durum pek farklı değildir. Yemekleriniz ne kadar kötü olursa olsun erkek egemen bir toplumda kadına yemek yapan bir erkek her zaman farklı bir algı yaratır.

Birlikte oturun

Eğer televizyon izlerken ayrı ayrı koltuklarda oturuyorsanız bir an önce yerinizi değiştirip kanepeye geçin. Partnerinizle geçirdiğiniz zaman içerisinde aynı mekanda olmaktan çok ona olan fiziksel yakınlığınız daha önemlidir.

Sevginizi ifade edin

Seni seviyorum demek her ne kadar kulağa klişe gibi gelse de sevginizi ifade etmenin en yalın yoludur. Sevgilinize sık sık bu tür sevgi sözcükleri söyleyin.

Ev işlerine yardım edin

Vakit bulduğunuzda basitde olsa ev işlerine mutlaka yardım edin. Hiç birşey yapmasanız bile partneriniz ev işi yaparken yanına gidip onunla konuşun.

Çiçek alın

Yine çok klasik ama işe yarayan bir yöntem. Sevgilinize çicek almayı adet edinin. Çok pahalı olmamak kaydıyla haftada iki ya da üç defa alacağınız çicekler, yapacağınız bir çok fasolu hareketin görmezden gelinmesini sağlayacaktır.

Unutmayın tüm bu yaptıklarınız size artı olarak geri dönecek, partnerinizin gözünde fedakar ve düşünceli bir erkek arkadaş imajı yaratacaktır. Bu sayede sizin bilgisayar ve internete ayırdığınız zamandan şikayet eden partnerınız siz interneti son sürat sömürürken sizin gibi romantik biriyle olduğu için ne kadar şanslı olduğunu düşünecektir.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin