Star Trek, Jurassic Park, Ice Age sinemalara geri dönüyor; işte 2009’un geeky film listesi

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Geride bırakmaya hazırlandığımız yıl hem sinema sektörü hem de sinema izleyicisi için oldukça bereketli bir yıl oldu. James Bond, Indiana Jones gibi devam bölümleri olan filmlerin yanı sıra X Files gibi diziden sinema sahnesine uyarlanan filmlerde sinema seyircisiyle buluştu.

Sinema gişesinde 2008 yılının bereketi 2009’a da sıçramış olacak ki önümüzdeki yıl birbirinden farklı sinema filmleri seyirciyle buluşacak. IMDB istatistiklerine göre 2009’da vizyona girmeye hazırlanan film sayısı 3,496. Bizde bu filmler arasından 2009’da teknoloji severlerin sinemada tercihi olacak Hollywood yapımı filmleri derledik.

Star Trek

Star Trek serisinin 11incisi olan bu film Kaptan Kirk, Mister Spock, Doktor McCoy ve mühendis Scott’un Yıldız Filosu Akademisi’ndeki tanışmalarını konu alıyor. Film mayıs ayında gösterime giriyor.

Jurassic Park IV: Extinction

Jurassic Park serisinin dördüncü filmi Jurassic Park IV: Extinction. Vizyon tarihi henüz belli olmayan film sadece efektleri için bile izlenebilir.

Fast & Furious

Haziran ayında vizyona girmesi beklenen film serinin dördüncü filmi. Dom Toretto ve ajan Brian O’Conner, bu kez ortak bir düşmanlarını alt etmek için el ele veriyorlar.

Knowing

Çıkış tarihi mart olarak belirlenen filmin başrolünde Nicolas Cage var. Filmde öğretmen olarak karşımıza çıkan Cage ailesini etkileyecek bir zaman kapsülüyle mücadele ediyor.

The Surrogates

Bruce Willis’in dedektif rolüyle karşımıza çıktığı The Surrogates aralık ayında beyazperde de olacak. Bilim kurgu türündeki The Surrogates insanların yalıtılmış mekanlarda robotlarla olan mücadelelerini konu ediyor.

A Perfect Getaway

Mart ayında vizyonda olacak filmin başrollerini Milla Jovovich ve Hitman’den tanıdığımız Timothy Olyphant paylaşıyor. Son sahneye kadar seyircinin merakını ayakta tutan film seyirciden umulmayanı ummasını istiyor.

S. Darko

Bir çok ülkede kendine fan edinen Donnie Darko’nun beklenmedik devam filmi. Film Donnie’nin ölümünden yedi yıl sonrasına gidiyor. Filmin yönetmeni ilk filmi de yöneten Richard Kelly değil, Nightstalker’dan tanıdığımız Chris Fisher.

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Çocuklar kadar yetişkinlerinde ilgisini çeken Ice Age’in yeni serisi Ice Age: Dawn of the Dinosaurs temmuzda sinemaseverlerle buluşacak.

2012

Felaket ustası Roland Emmerich imzalı 2012 temmuzda vizyona girmesi beklenen filmlerden biri. Ününü The Day after Tomorrow, Godzilla, Independence Day gibi filmlere borçlu Roland Emmerich 2012’de John Cusack, Thandie Newton, Woody Harrelson ve Danny Glover ile çalışmış. Film Mayaların 2012 kehanetini işliyor.

Transformers: Revenge of the Fallen

İlk filmle büyük ilgi çeken Transformers yapımcıların yüzünüde güldürmüş olacak ki bu kez Revenge of the Fallen adlı devam filmiyle haziranda vizyona girmeye hazırlanıyor. İkinci filmde de Cybertron gezegeninde yaşayan robotların maceraları anlatılıyor.

Inglourious Basterds

Kill Bill’den sonra yönettiği Ölüm Geçirmezle beklediği seyirciyi salonlara çekemeyen Tarantino bir savaş filmiyle geri dönüyor. Konusunu ikinci dünya savaşından alan Inglourious Basterds, İsrail ve Amerikalılardan oluşan savaş timinin Alman hattındaki mücadelesini anlatıyor.

X-Men Origins: Wolverine

Mayıs 2009’da vizyona girecek olan film ilk x-men filminden 18 yıl öncesinde geçiyor.

Not: Biz bu listeyi hazırlarken listede yer alan bazı filmlerin çıkış tarihi ertelenmiş olabilir.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin