Telefonsuz ADSL haberlerini Türk Telekom yalanladı

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Türk Telekom bir kaç gün önce medyada yer alan Telefonsuz ADSL kullanımı mümkün olacak haberlerinin doğruyu yansıtmadığını açıkladı.

Türk Telekom sadece ADSL kullanırken bir de sabit telefon ücreti ödemek zorunda kalan kullanıcıların sevinçle karşıladığı haberi yayınladığı bir tezkiple düzeltilmesini istedi.

Biz yayınlanan tezkip metninden sevincimizi kursağımızda bırakan kısımlarını aşağıda yayınlıyoruz. Metnin tamamını Türk Telekom’dan okuyabilirsiniz.

Gazetenizin 26 Kasım 2008 tarihli nüshasındaki haberde yer aldığının aksine, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany tarafından, Türk Telekom’un “müşteri şikâyetlerini dikkate alarak yakında ADSL aboneliğinde telefon hattı zorunluluğunu kaldıracağı” şeklinde bir açıklama hiçbir şekilde yapılmamıştır.

Buna göre, ADSL aboneliğinin telefon hattına sahip olmadan da verilmesine yönelik herhangi bir çalışma ya da değerlendirmemiz mevcut değildir. Şu an itibariyle ilgili mevzuat çerçevesinde böyle bir çalışma ya da değerlendirme yapılması da mümkün bulunmamaktadır. Zira, telekomünikasyon sektörü mevzuatı da Sn. Genel Müdürümüzün de ifade ettiği gibi, hizmetlerin maliyet bazlı ücretlendirmesini zorunlu kılmaktadır.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin