Üç motorlu tarayıcı: Lunascape

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Lunascape internet tarayıcısına bir türlü karar verememiş kafası karışık kullanıcılar ve web geliştiricileri için bir tarayıcı içinde üç render motoru sunuyor. Yani Firefox için Gecko, İnternet Explorer için Trident, Safari ve Google Chrome için WebKit render motorlarını bu tarayıcı ile bir arada kullanabiliyoruz.


Lunascape’i tema desteğiyle şekilden şekile sokmak mümkün

Lunascape’in iddialı olduğu tek konu çoklu render motoru sunması değil. Mevcut tarayıcılar içinde en hızlısı olduklarını ve şimdiye kadar 10 milyon Japon internet kullanıcısı tarafından Lunascape’in indirildiğini de iddia ediyorlar.

Lunascape ilk başlatıldığında varsayılan olarak hangi motoru kullanmak istediğinizi soruyor. Daha sonra istediğiniz zaman motorlar arasında hızlı geçiş yapabiliyorsunuz. Lunascape’in eksiklerinden biri diğer tarayıcıların eklentilerini -her ne kadar İnternet Explorer ve Firefox eklenti desteği var deselerde- çalıştıramaması ancak sayıları çok fazla olmasa da Lunascape’in kendine has eklentileri mevcut.

Bir Japon şirketi tarafından geliştirilen Lunascape’in arayüzü Internet Explorer ve Firefox’un arayüzü ile benzerlikler gösteriyor (geliştiricilerin kafasıda arayüz tasarımında karışmış). Ancak Lunascape’i çok sayıdaki temadan birini seçerek kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.  Çıkardıkları bu kadar yaygaradan sonra tarayıcı pazarına ortak olacak yeni bir rakip mi geliyor dersiniz?

İndir: Lunascape

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin