Uzun yazıları okumaktan sıkılıyorsanız Great Summary sizin için özetini çıkarsın

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Uzun yazıları okumaktan sıkılanlar, okumak için zaman bulamayanlar için geliştirilmiş bir servis Great Summary. Kısaltılmasını istediğiniz bir metni Great Summary’ye kopyala yapıştır yaparak ya da internet adresini girerek özetlettirebiliyorsunuz. Özetin hacmini yine kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Girdiğiniz metinden bir ile yüz cümle arasında çıktı almak için seçim yapmak mümkün.

Fikir tartışmasız çok iyi ancak işin uygulama kısmı için henüz aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çünkü özetler genel olarak metnin en önemli paragraflarını öne çıkartmaktan çok uzak. Oysaki Great Summary’nin uzun metinlerden anlamlı özetler çıkarıyoruz gibi bir vaadi var. Great Summary çoğu zaman footerda (sitelerin en alt kısmı) yer alan bilgileri bile özetin içine katarak şimdilik kafaları karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor. Cümle seçimlerini çoğalttıkça ortaya çıkan sonuç daha başarılı oluyor ancak sonuçlar yinede anlamlı olmuyor.

Great Summary tüm kötü yönlerine rağmen fikir olarak çok iyi. Eğer özetler anlamlı olsa yani Great Summary vaadini tam olarak yerine getirse servisin bir çok müdavimi olacağı kesin.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin