2007’nin balonu iPhone mu?

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

Uzun zaman bir söylenti olarak dolaşan Apple iPhone sonunda gerçeğe dönüştü. Steve Jobs iPhone’u diğer tüm cep telefonlarının beş yıl ötesinde, devrimsel ve sihirli bir ürün olarak tanımlıyor. Ve elbette reklam yapıyor. Sanıldığı gibi Apple iPhone diğer cep telefonu üreticilerinin ürettiklerinden çok daha fazlası değil. Hatta kimileri tarafından iPhone’u üretmek Apple’ın piyasada tutunabilmesi için bir zorunluluk.

Beş yıl ötede olan ne var?

Steve Jobs’un beş yıl ötede demesine hemen kanmamak gerek zira iPhone 2 megapiksellik kamera, çıkarılamayan pili ve kısa ömrü, 3g desteğinin olmaması ile eksi puanı haketmiş durumda.

Apple iPhone
Telefonu beş yıl öteye taşıyan(!) diğer özellikler ise şöyle:

3.5inç geniş ekran
4GB/8GB kapasite
2 megapiksel kamera
11.6 mm kalınlık
4 bant GSM/EDGE desteği Wi-Fi ve Bluetooth 2.0
16 saat müzik pil ömrü, 5 saat internet/konuşma/video pil ömrü
iChat
Safari HTML tarayıcısı
IMAP ve POP e-posta desteği
Google Maps desteği

iPhone şimdiden davalık oldu

Son bir gelişme olarak, henüz çiçeği burnunda iPhone’un isim (ABD) haklarını elinde bulunduran Cisco, ismi izinsiz kullandığı için Apple’ı dava etmeye karar vermiş.

Ne zaman cebe girer?

Hem PC hem Mac uyumlu üretilecek iPhone, Haziran ayında ABD’de satışa sunulacak, 2007 sonunda Avrupalılarla buluşacak olan iPhone Asya’ya 2008 yılı içerisinde girecek. Günümüz teknolojisinin çokta ötesinde bir şey sunmayan iPhone farklı tasarımı ve fanatiklerinin sayesinde pirim yapacak elbette.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin

“2007’nin balonu iPhone mu?” üzerine 4 yorum

  1. Bence çok hoş. İkinci kamera, 3-5 mp kameralar falan fazlasıyla fantazi bence. 3 mp kameralı telefonunuz olsada gerçek bir kameraya herzaman ihtiyacınız var. Yani bunlar yok diye balon demek, dokunmatik ekana eklenen özeliklere hazsızlık olur bence. yüksek kapasiteli hazfıza da cabası. Bence harika bir ürün olmuş.

  2. ben apple’ı, bilgisayar konusunda diğerlerinden oldukça farklı bi yaklaşımı ile bge başarısı ile tanıdım. iphone’nun başarısı da apple ürünleri gibi olacaktır bence. etkin, başarılı ama az kişi tarafından kullanılan…

  3. ilk duyduğumda bende ona ooo çok süper telefon çok manyak tasarım yapmış herifler falan demiştim ancak özelliklerini duyduğum ve diğer telefonlardan üstün gibi gösterilen şeylerinin yeni çıkacak başka telefonlardada olduğunu hatta başka telefonlarda daha fazlasının olduğunu duyduğumda bu balon haber dedim.. mesela Nokia N95 bu telefondan çok daha üstün bir telefon bana göre (:

Yorumlar kapalı.