İnternet üzerinden İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi 11 site

Son güncelleme tarihi 18/02/2018

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek için bir İngilizce öğretmeninden ders alabilir ya da bir İngilizce kursuna gidebilirsiniz.

Bu klasik yöntemin yanı sıra internet erişimi olan bir bilgisayara sahipseniz,  hiç bir ücret ödemeden de İngilizce’yi bu internet siteleri üzerinden ücretsiz olarak da öğrenebilir ve zaman içinde geliştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden  İngilizce öğrenebileceğiniz yüzlerce siteye ulaşmak mümkün ancak bunların arasından bir seçim yaparak hangi siteden başlayacağınızı kestirmek zor olabilir. Bu nedenle internetten İngilizce öğreten siteler arasından sizin için en iyi 11 siteyi derledik.

Preply

Site üzerinden İngilizce öğretmenleri ile yüz yüze konuşun

Bir dil öğrenmek için en iyi yöntem bol bol konuşma pratiği yapmak. Buradan yola çıkan Preply internetten İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi sitelerden bir tanesi. Preply’ye üye olarak deneyimli İngilizce öğretmenleri ile yüz yüze konuşma imkanına sahip oluyorsunuz.

İster İngilizce öğrenmeye yeni başlamış olun, isterseniz amacınız İngilizce’nizi geliştirmek olsun Preply her ihtiyaca cevap veriyor. Eğer siteye kayıt olurken yüzde 30 indirim kazanmak isterseniz buradaki linki kullanarak yüzde 30’luk indiriminizi alabilirsiniz. Site üzerinden İngilizce’nin yanı sıra 30 farklı dilde eğitim veren öğretmen bulmak mümkün.

Ello

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Ello - Kelime Hazinenizi Dinleyerek Geliştirin!
Ello – Kelime Hazinenizi Dinleyerek Geliştirin!

 

Eğer dinlediğiniz metinleri anlamakta zorluk çekiyorsanız listeninge ağırlık vermenin tam sırası. Ello sizin dinleme yeteneklerinizi geliştirmek üzerine kurulu bir site. Dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcıların yardımıyla oluşturulan, yüzlerce başlık etrafında konuşmalar bulabileceğiniz Ello’da sadece ana dili İngilizce olan insanlar değil İngilizce’yi ikinci dili olarak öğrenen ve konuşan insanlar da var.

Fun Easy English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Temel İngilizce bilgisine ihtiyacınız varsa Fun Easy English iyi bir başlangıç.
Temel İngilizce bilgisine ihtiyacınız varsa Fun Easy English iyi bir başlangıç.

Fun Easy English temel İngilizce bilgisi veren yeni başlayanlar için oldukça faydalı bir site. Fun Easy English Pronunciation (telaffuz), grammar (dilbilgisi), idioms (deyimler), slang (argo), writing (yazma) ve çalıştığınız bölümleri değerlendirebileceğiniz test köşesi gibi bölümlerden oluşuyor.

Go4English.com

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Site arayüzüyle özellikle çocuklara hitap ediyor
Site arayüzüyle özellikle çocuklara hitap ediyor

İngiltere’nin uluslararası kültürel ilişkilerini yürüten British Council tarafından hazırlanan Go4English İngilizce öğrenebileceğiniz materyallerin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve çocuklar için testler de sunuyor. Site British Council yetkilileri tarafından hazırlandığı için daha güvenilir ve özenli hazırlanmış bir içeriğe ulaşmak mümkün.

Lang-8

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Anadili İngilizce olan insanlardan İngilizce öğrenmek hiçte fena bir fikir değil
Anadili İngilizce olan insanlardan İngilizce öğrenmek hiçte fena bir fikir değil

Daha çok yazma yeteneklerinizi geliştirmeniz üzerine kurulu bir sistemi olan Lang-8 üzerinde yazdığınız makale ve yazılar o dil ana dili olan biri tarafından düzeltiliyor böylelikle nerelerde hata yaptığınızı kolay ve hızlı bir şekilde görme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca siz de kendi ana dilinizi öğrenen diğer insanların yazdıkları yazı ve makaleleri düzeltebiliyorsunuz.

Busuu

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Busuu üzerinden İngilizce’nin yanı sıra pek çok farklı dil öğrenebilirsiniz
Busuu üzerinden İngilizce’nin yanı sıra pek çok farklı dil öğrenebilirsiniz

İngilizce’nin yanı sıra Türkçe’nin de dahil olduğu toplamda 12 dil öğrenebileceğiniz Busuu kullanıcılarına interaktif dil eğitimleri sunuyor. iOS ve Android işletim sistemli tablet ve cep telefonu kullanıcıları için uygulamaları da mevcut olan Busuu sürekli bilgisayar başında oturamayan ancak tablet cihazı olan kullanıcılar için ideal bir İngilizce öğrenme sitesi.

Livemocha

İnternetten İngilizce Öğrenmek: Live Mocha İngilizce öğreniminiz için interaktif bir hizmet sunuyor
Live Mocha İngilizce öğreniminiz için interaktif bir hizmet sunuyor

Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu birden çok dil öğrenebileceğiniz Livemocha kullanıcılarına Beginner Intermediate ve Advanced düzeyinde eğitimler sunuyor. Diğer sitelerde bulabileceğiniz standart eğitim setlerinin yanı sıra kullanıcılarına sunduğu Role Play özelliğiyle eğitimlerin pekiştirilmesine büyük bir katkı sağlıyor.

VocabSushi

İnternetten İngilizce Öğrenmek: VocabSush'yi dilerseniz iPhone uygulaması ile de kullanabilirsiniz
VocabSush’yi dilerseniz iPhone uygulaması ile de kullanabilirsiniz

Bir SAT (Amerikan üniversitelerine girmek isteyen tüm dünyadan öğrencilerin girdiği ÖSS benzeri bir sınav) eğitmeni olan Jeff Novich tarafından hazırlanan VocabSushi kelime hazinesini geliştirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. VocabSushi kelimelerin anlamlarını daha hızlı öğrenebileceğiniz üzerine üzerine kurgulanmış. Yeni başlayanlar için tavsiye edemeyeceğimiz VocabSushi ACT, ESL GET, GMAD, GRE, SAT ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için oldukça yararlı.

BBC Learning English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: BBC Learning English internet üzerinde bulabileceğiniz en eski İngilizce öğreten kaynaklardan biri
BBC Learning English internet üzerinde bulabileceğiniz en eski İngilizce öğreten kaynaklardan biri

Ücretsiz İngilizce eğitimi veren siteler arasına BBC tarafından hazırlanan BBC Learning English sitesini almazsak olmaz. Neredeyse 15 yıllık bir geçmişe sahip sitede genel ve iş İngilizce’sinden bilgi yarışmalarına, İngilizce haberlerden öğretmenler için hazırlanmış bir bölüme kadar oldukça geniş bir arşive ulaşmak mümkün.

Exam English

İnternetten İngilizce Öğrenmek: İngilizce sınavlara hazırlananlar için ideal bir site
İngilizce sınavlara hazırlananlar için ideal bir site

TOEFL, CPE, KET, ESL/EFL gibi sınavlara girecekler için hazırlanan Exam English‘te gireceğiniz sınav tipi için bir çok test bulabilir ve kendi kendinizi sınava girmeden önce ölçebilirsiniz.

English as a Second Language (ESL Pod)

İnternetten İngilizce Öğrenmek: ESL Pod ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz podcastleri İngilizce öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunuyor
ESL Pod, ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz podcastleri İngilizce öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunuyor

İngilizce’yi dinleyerek öğrenebileceğiniz ESL Pod sitesinde iş görüşmelerinden restoran sohbetlerine kadar bir çok farklı konu başlığı bulunuyor. Dinlediğiniz derste geçen kelimeleri ders sonunda örneklerle açıklayan site hem dinlemenizi  hem de dil hazinenizi geliştirmek  için oldukça zengin bir içerik sunuyor.

 

Yukarıda sıraladığımız en iyi 10 kaynak siteyi tek tek kullanmak yerine içlerinden size uygun olan bir kaç siteyi birlikte kullanırsanız İngilizce öğrenim sürecinizi bir o kadar kısaltabilirsiniz.

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin

“İnternet üzerinden İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi 11 site” üzerine bir yorum

  1. Hayret. Şimdiye kadar sizden haberim olmadı . Yazık bana .ÇOK ÇOK güzel bir site

Yorumlar kapalı.