Korsanistan’a özgürlük!

Son güncelleme tarihi 06/05/2017

sealandPaylaşıma yepyeni bir boyut getiren torrent en popüler paylaşım sistemi. Pirate Bay ise torrent pastasından en büyük paya sahip sitelerden biri. Alexa istatistiklerine göre çok ziyaret edilen siteler kategorisinde 362nci sırada yer alıyor. Sunucuları İsveç’te bulunan site korsan içerikten dolayı telif hakları davalarından bir türlü başını alamıyor. Pirate Bay’ın bu durumdan kurtulmak için bulduğu çözüm ise bir hayli ilginç.

İngiltere açıklarında 1967 yılında bir platform üzerine kurulan Sealand‘i almayı kafasına koyan Pirate Bay kullanıcılardan bağış topluyor. Hatta her bağış yapana vatandaşlık hakkı vereceğini söylüyor. Pirate Bay Sealand’ı almayı başarırsa Türkiye’den önce Avrupa Birliğine de girmeyi başarır mı bilinmez ama internet tarihinin en ilginç olayları arasında yer alacağı kesin. (eğer Sealand’den Baron ya da Barones ünvanını almak isterseniz buradaki siteden 29 sterlin karşılığında alabilirsiniz) via

Yazıyı paylaşmak için bir servis seçin

“Korsanistan’a özgürlük!” üzerine bir yorum

  1. “baron bikelime”

    eheh. çok janti durdu bende. şöyle bi ülke sahibi olmayı kim istemez ki..

    ilgilenenler için adanın fiyatı şu an yaklaşık olarak 980 milyon amerikan doları. hani hepsini satın almak istemezsiniz, şöyle bi ünvanım olsun dersiniz… o da görüldüğü üzere 29 sterlin..

    çözüm gayet devrimsel…

Yorumlar kapalı.